Chystané akce

3.12.

Zpěvák Gregory Porter a hammondkář Ondřej Pivec se v komorní sestavě vracejí tam, kde jejich společná cesta k ceně Grammy kdysi začala – na festival Struny podzimu.

7.12.

Arthur Hnatek (čteno Na-tek) je švýcarský bubeník a skladatel zabývající se také soudobou elektronickou hudbou. Je stálým členem Tigran Hamasyan Trio, Tigram Hamasyan Quintet a erik Truffaz Quartet. Spolupracoval také se Sophie Hunger, Dhafer Youssef, Donny Mc Caslin, Nate Wood Band a dalšími.

8.12.

Před lety ji přirovnávali k Björk, Nico i Joni Mitchell dohromady. Narodila se ve Švýcarsku, vyrůstala v Londýně i Německu. Její uhrančivý hlas očaroval jazzmana Erika Truffaze natolik, že si ji jako zcela neznámou vybral jako předkapelu. Její hořkosladké písně se pohybují na hranici reality, ironie a fantazie, ale bez patosu a sebelítosti.

12.12.

Zveme vás na jeden z prvních amerických koncertů v Česku po vynucené korona pauze. Setkání s kapelou The Reverend Peyton’s Big Damn Band je jako výprava do doby, kdy lidé hudbu museli dělat ne pro slávu nebo peníze, ale z potřeby. Po těžké práci v lese nebo na poli se opláchli, otevřeli láhev laciné kořalky, sedli si na zápraží, vytáhli kytaru vyrobenou třeba z krabice od doutníků a hráli.

13.12.

Šansonová legenda Mireille Mathieu připravuje své evropské turné a nevynechá ani Českou republiku, kde ji fanoušci doslova milují. Naposledy v Praze vyprodala dva koncerty a natočila tu také nádherný videoklip.

15.12.

Energická pětka z Memphisu Southern Avenue svým druhým albem Keep On pořádně foukli do plamenů. Nyní hlásí příjezd do České republiky, nominaci na Grammy a přípravu nového alba. Na svém debutovém albu „Southern Avenue“ z roku 2017 se stejnojmenné pětici z Memphisu podařilo zažehnout hudební revoluci.

16.12.

Recept na oblibu u posluchačů? Andělský hlas, charismatický projev, zemité a oduševnělé písně a skvělá doprovodná kapela. Lizz Wright Toto vše nabízí ve vzácně vyrovnané kombinaci, okořeněné tradicí afroamerické spirituální hudby a blues.

16.12.

Tarja a její vánoční koncerty „Christmas Together“ v prosinci 2021!

20.12.

Nightwish vám představí své aktuální studiové album „HUMAN.:||:NATURE.“ a rozhodně si hodlají udržet svůj status jedné z nejlepších živých metalových kapel na světě! Nightwish mají vždy na svých koncertech unikátní scénu, velkolepou produkci a spousty pyro efektů. Tito symphonic-metaloví hrdinové slibují, že i tentokrát čeká na fanoušky zcela jedinečný a dobrodružný audiovizuální zážitek.

21.12.

S Vánočním koncertem se Michal Prokop vrací do staroslavné Lucerny.

13.1.

"Radiohead britského jazzu", ale inspirují se napříč žánry, zaslechneme ozvěny trip hopu, jazzu, elektronické, rockové i klasické hudby. GoGo Penguin za osm let existence vydali šest alb.

25.1.

Budoucnost metalu ve francouzských rukou – Gojira!
Dvě nominace Grammy, nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu v renesanci. Francouzský kvartet Gojira v lednu českým fanouškům přijede do Prahy představit novou desku „Fortitude“ (Statečnost).

25.1.

Rituály voodoo mají kořeny v západoafrickém Beninu, a na Haiti v Karibiku zdomácněly jako vitální africký import, který je dominantní silou v hudbě i v každodenním životě. Podobně jako kdysi u blues se jedná o hudbu těch nejnižších vrstev, která má ostří vzdoru i strhující energii. Bubeníci skupiny mají statut mistrovských hráčů, tanečnice nesledují žádnou choreografii, ale živelně reagují na věčně proměnlivé rytmy. Průlom v kariéře nastal roku 2015, kdy porota skupinu vybrala na prestižní festival Womex.

26.1.

The Residents se vracejí do Paláce Akropolis.

28.1.

OZZY říká: „Opravdu chci poděkovat všem svým fanouškům za loajalitu a trpělivost. Věřte mi, nemůžu se dočkat, až vás všechny znovu uvidím. V těchto nejistých dobách zůstaňte v bezpečí. Bůh vám žehnej!
S láskou Ozzy“

2.2.

Prague International Blue Night no. 142 - Walter Trout – 2.2. 2022 PrahaLucerna Music Bar, 4.2. 2022 Uherský Brod Walter Trout je považován za jednoho z nejlepších kytaristů všech dob. Po několika letech se opět vrací do České republiky. Na začátku května zahraje v Uherském Brodě a v Praze.

10.2.

Rakouský extravagantní hudebník WURST a jeho T.O.M. Tour 2022

19.2.

Charismatické trio z anglického Bristolu, které vás uhrane svými beaty a andělskými vokály. Elder Island tvoří zpěvačka a violoncellistka Katy Sargent, baskytarista a bubeník Luke Thornton a kytarista a syntezátorový virtuos David Havard. Jejich hudba přetváří a využívá prvky rozmanitých žánrů, jako jsou elektronika, house, pop či neo-Soul.

25.2.

Australská indie folková skupina Sons Of The East vystoupí v rámci evropského turné 25. února 2022 v pražském Rock Café. Pro kapelu je typický moderní přístup k tradičnějšímu stylu folkové hudby. Jedinečný akusticko-elektronický zvuk australského tria se stal doslova značkou, kterou si v Praze budeme moci vychutnat naživo.

12.3.

Nutí vás bombastický, chytlavý a energický heavy-Metal k šílenství, v dobrém slova smyslu? Tak pokud jste se tedy poslední dvě desetiletí neplazili v blátivých zákopech někde na okraji světa, byli jste určitě vystaveni majestátní palebné síle metalového obra jménem Sabaton!

15.3.

Elektronická dvojice HONNE představí nové album v pražském klubu Roxy

17.3.

Gioli & Assia - výjimečné ženské duo elektro/popové scény poprvé live v ČR
Fúze elektronické hudby s živou instrumentací v podání mladého italského DJs dua, které dokáže originálním způsobem spojovat klasické zvuky s vibracemi house music, indie a popu, nabízí unikátní zážitek, který zvedá ze židlí publikum na celém světě.

19.3.

Své emocemi nabité songy JP Saxe poprvé představí tuzemským hudebním fanouškům 19. března 2022 v komorním prostředí pražského prostoru NoDu
Známý hudební blog Idolator ho vyzdvihl jako „jednu z vycházejících hvězd roku 2020“. JP Saxe je důkazem, že nadání nic nezastaví a kvalitní hudba si najde cestu k posluchačům i přes překážky.

13.4.

Izraelský zpěvák Asaf Avidan míří s albem plným osobních příběhů do Prahy a Brna

23.4.

Všichni musíme držet pohromadě, abychom obstáli a vydrželi tuto trýznivou zkoušku čekání na živé koncerty, a protože mimořádné okolnosti vyžadují mimořádná opatření, HELLOWEEN pozvali své přátele z HAMMERFALL, aby se k nim připojili na jejich evropském turné, aby tak společně vytvořili famózní metalový balíček.

3.5.

Irská zpěvačka, textařka a producentka, Róisín Murphy vystoupí se svým nejnovějším sólovým albem RÓISÍN MACHINE, které vznikalo deset let.
It is, almost literally, an album full of singles and Dance genres that are ingeniously interconnected. Róisín shines on stage, exhibits and transfers energy. As she says: „I think I’d be heartbroken, if I could never get up on stage again and sing.“ Her vocals are unforgettable.

7.5.

GusGus na evropském turné „MOBILE HOME TOUR 2022“
Album Mobile Home islandské elektronické legendy otevírá novou éru v jejich 26leté historii. Tato v pořadí už jedenáctá studiová nahrávka je jedním z dosud nejambicióznějších projektů kapely. Emotivní album v devíti písních nabízí synergii krátkých příběhů představujících temnou a dystopickou vizi.

15.5.

Legendární německá kapela, kterou není potřeba více představovat, se vrací do Prahy v rámci svého turné v roce 2022!

17.5.

Seasick Steve – svérázný bluesový vypravěč příběhů se vrací do Prahy
Americký bluesman Seasick Steve vypráví příběhy, které přináší život. Ostatně jeho vlastní patří v hudebním světě mezi ty nejvíc fascinující.

19.5.

Jamie Cullum překládá pražský koncert na 19. května 2022
Jamie Cullum je britský hudebník, známý svými jazzovými skladbami, silně ovlivněnými současnou populární hudbou. Jazz-popový písničkář, skladatel a rozhlasový moderátor, především však zpěvák a klavírista, se doprovází také na další nástroje, včetně kytary a bicích.

26.5.

Sesterská dvojice z Nashvillu LARKIN POE oznámila začátkem týdne termíny koncertů evropského turné v roce 2020. Na základě svého letošního úspěchu, kdy sestry Lovellovy ve své koncertní premiéře v České republice zahrály na pódiu beznadějně vyprodaného klubu Palác Akropolis a doslova uchvátily přítomné publikum, se nakonec do Prahy vrátí až v květnu 2022.

5.6.

Talentovaná norská zpěvačka a skladatelka Sigrid vystoupí v ČR v rámci evropského turné v pražském klubu Roxy

18.6.

LEGENDÁRNÍ GUNS N‘ ROSES SE VRÁTÍ V ROCE 2022 DO PRAHY A NAVÁŽOU NA ZRUŠENÉ KONCERTNÍ TURNÉ Z ROKU 2020.

Upozornění pro držitele vstupenek zrušeného koncertu GUNS N’ ROSES, který se měl konat dne 19. 6. 2020 na pražském letišti v Letňanech.
Vstupenky na zrušený koncert nejsou platné na novýkoncert GUNS N’ ROSES s datem 18. 6. 2022 na stejném místě.
Doporučujeme všem zákazníkům si vyžádat za zrušený alt. voucher.
Doporučujeme všem zákazníkům si vyžádat za zrušený koncert ePoukaz, alt. voucher,
který lze následně použít k nákupu vstupenek na koncert nový.

22.6.

Metallica, Five Finger Death Punch, red Fang a další, vystoupí na již třetím ročníku jednodenního festivalu Prague Rocks.

25.6.

PATNÁCTINÁSOBNÁ DRŽITELKA GRAMMY, ZPĚVAČKA, SKLADATELKA A PRODUCENTKA ALICIA KEYS VYDÁ 20. BŘEZNA SEDMÉ STUDIOVÉ ALBUM ALICIA, KTERÉ PODPOŘÍ NA KONCERTNÍM TURNÉ ZAHRNUJÍCÍ I ČESKOU REPUBLIKU.

4.7.

Vzhledem ke stávající, bezprecedentní a stále se měnící situaci a s ohledem na ochranu zdraví, bezpečnost a prožitek fanoušků, které jsou prioritou číslo jedna, začíná být jasné, že se koncert skupiny Aerosmith nebude moci uskutečnit v naplánovaném termínu 8. 7. 2021.
Proto jsme nuceni vystoupení skupiny Aerosmith v pražské O2 aréně přesunout na nové datum 4. 7. 2022. Jsme rádi, že se podařilo koncert přeplánovat a prosíme majitele, aby si uchovali své vstupenky, které jsou platné i pro nové datum koncertu.

13.7.

Legenda světového glam rocku a jedna z průkopnických kapel hororově pojaté bombastické jevištní show odstartovala svou hvězdnou dráhu v roce 1973 v New Yorku. U jejího zrodu stáli zpívající basista Gene Simmons ( vl. jménem Eugene Klein, resp. Chaim Witz, nar. 25. srpna 1949 v Haifě v Izraeli ) a zpívající kytarista Paul Stanley (vl. jménem Stanley Eisen, nar. 20. ledna 1952 v New Yorku), kteří spolu působili v kapele Wicked Lester. Oba jsou potomky židovských rodin uprchnuvších před nacismem ze střední Evropy.

31.7.

SLAVKOV OPEN 2022

Sting: MY SONGS
special guests: Vojtěch Dyk & B-SIDE BAND / LENKA NOVÁ & Petr MALÁSEK BAND

STINGOVO KRITIKOU UZNÁVANÉ SVĚTOVÉ TURNÉ MY SONGS PRODLOUŽENO DO ROKU 2020