Články

|
V pátek 10. listopadu nás poctí návštěvou v O2 Universum blues-rocková hvězda Beth Hart. Tato zpěvačka a pianistka je divoká, drsná a především svá. Byla nominována na cenu Grammy, několikrát na cenu Blues Music Awards a spolupracovala s řadou jiných umělců; kytaristou Slashem, Jeffem Beckem a hlavně s Joe Bonamassou, se kterým spolupracuje dlouhodobě. Od roku 2011, kdy nazpívala vokály na jeho album Dust Bowl, už natočili tři společná alba.
|
HELLOWEEN, Blood Harmony a jméno Poe? Je to věru strašidelná kombinace, ale kdo se bojí nesmí do lesa (a do Karlína?)… já jsem strach překonal a vyrazil 31.10. do Fóra Karlín, kde to měly rozparádit sestry Lovellovy se svou kapelou Larkin Poe v rámci turné Blood Harmony, které přivezla agentura Liver Music.
|
Walid Ben Selim - Here and Now Walid Ben Selim a Marie-Marguerite Cano přizvou publikum k tichému rozjímání Smírné prolínání spirituálních cest východu a západu, třeba tak bychom mohli označit setkání marockého zpěváka Walida Ben Selima a francouzské harfenice Marie-Marguerite Cano. Zpívanou súfijskou poesií, rozprostřenou na klasicizujícím hudebním koberci, promění duo 1. listopadu 2023 pražský klub Letka v místo kontemplace.
|
Nemám moc rád takzvané “škatulky“ v hudbě, ale když už se řekne roots Rock, tak na Larkin Poe to sedí naprosto přesně. Syrová muzika amerického jihovýchodu, ve které je trochu od všeeho co se v té oblasti za posledních sto let hrálo. Sestry Rebecca a o dvacet jedna měsíců mladší Megan Lovellovy hrají od útlého mládí.
|
Trutnovský festival letos nabídl brilantní směs muziky. Skoro, jakoby někdo nahlédl do mého osobního playlistu. Tak bych vystihla senzaci, kterou ve mně vyvolal. Line-up namixovaný, jako cocktail Long Island Ice Tea. Ondřej Havelka po industriálních Laibach? Po roztančeném swingu australští neukočírovatelní The Rumjacks? Ano! Tak vypadala hlavní stage. Pozadu nezůstal ani undergroundový stan, kterému je potřeba vytknout horší zvuk, ale tělo si šlo i tak svou cestou a tančení se nikdo nevyhnul.
|
BLINK-182 se vrací na rozsáhlé celosvětové turné, na kterém se poprvé po téměř 10 letech setkávají Mark, Tom a Travis a představí i novou tvorbu. Multiplatinová, cenami ověnčená skupina BLINK-182 oznámila své dosud největší turné, kolosální celosvětový výlet, na kterém se Mark Hoppus, Tom DeLonge a Travis Barker poprvé po téměř deseti letech znovu sejdou.
|
The Weeknd: After Hours til Dawn Tour Turné k vydanému albu After Hours z roku 2020 a kritikou oceňovaného alba Dawn FM, které vyšlo v lednu 2022. Na všech evropských koncertech se k The Weekndovi připojí Kaytranada a Mike Dean. Oficiálními prodejci vstupenek jsou Ticketmaster a Ticketportal. Prosíme zákazníky, aby nekupovali vstupenky z neoficiálních zdrojů, za jejich pravost neručíme.
|
Nejen hudební svět dnes zaskočila zpráva, že zemřela dublinská rodačka, zpěvačka a skladatelka Sinead O'Connor. Její rodina a přátelé jsou zdrceni a požádali o soukromí v této velmi těžké chvíli. O'Connor bylo 56 let.
|
Psal se rok 1949, když si třináctiletý George Guy vyrobil dvoustrunný diddley bow. Jestli měl již tehdy puntíkatou košili těžko říct, ale zajisté nikdo netušil, že to je budoucí (prozatím) osminásobný držitel ceny Grammy – pravda, ani nemohl, když první gramofonek byl udělen až o deset let později – a držitel 23. místa nejlepších kytaristů všech dob podle časopisu Rolling Stone. Buddy Guy, poslední žijící legenda Chicago blues, se narodil 30.
|
Jurkovič Open Air smý ročník festivalu Jurkovič Open Air proběhne v kamenickém parku Dvorská Niva. Jednodenní hudební festival je pojmenován po bluesmanovi a výrobci kytar Peteru Jurkovičovi. Festival otevírá brány 15. července ve 14:00.

Stránky

Přihlásit se k odběru Články | World Stars Music