Články

|
V minulém díle jsme se dostali do roku 1984, kdy je Bruce Springsteen se svým E Street Bandem ve studiu a nahrává. 4. června pak vychází ‘Born in the USA‘, jedno z největších alb všech dob, jehož statistiky jsou opravdu úchvatné. Sedm týdnů na špici žebříčku Billboard v USA, pět týdnů v Anglii, první místo v Austrálii, Kanadě, Německu, Nizozemí, Novém Zélandu, Norsku, Rakousku, Švédsku a Švýcarsku, druhé pak ve Francii, Itálii a Španělsku.
|
Legendární americký kytarista Walter Trout vystoupil 23. dubna 2024 v sále ARCHA+ v rámci turné k poslednímu albu Broken. Album je nejen o bilancování jeho mladého bujarého života, závislostech a hledání cesty, ale také úvaha o dnešním světě. Rozhodně však nešlo o nějaké nudné rozjímání, které by se linulo celým večerem, a pomalé bluesové věci střídaly úderné kousky ve stylu boogie.
|
Rock’n’roll má svého nesesaditelného krále Elvise. Ale má i svého bosse, jehož pozice je také neotřesitelná. “The Boss“ Bruce Springsteen je mnohými považován za poslední opravdovou Rock’n’rollovou hvězdu.
|
Die Antwoord 11.4. Forum Karlín JIHOAFRICKÝ HIP-HOPOVÝ FENOMÉN Die Antwoord SE VRACÍ DO PRAHY. VÝSTŘEDNÍ A PROVOKATIVNÍ DUO NINJA A YO-LANDI VI$$ER SLIBUJE VE FORU KARLÍN ELEKTRIZUJÍCÍ BIZARNÍ SHOW!
|
V sobotu 9.3.2024 přivezla agentura Liver Music newyorskou zpěvačku a písničkářku Sari Schorr. Ta vystoupila v ČR poprvé na samostatném koncertu (loni dělala support Kieferu Sutherlandovi) v rámci The Future Starts Here Tour 2024. Turné začalo 1.3. v Německu a pražský koncert byl osmý během devíti dnů. Není čas, ztrácet čas.
|
Čtrnácté pražské zastavení v rámci zimní části k patnáctému albu Memento Mori je důslednou ukázkou proměny Depeche Mode v prostoru a čase. Původně čistě elektronický čtyřčlenný projekt, jehož poznávacím znamením byl v úplných začátcích kromě syntezátorového zvuku vícehlasý refrénový zpěv téměř beatlesáckého ražení, se za více než čtyřicet let proměnil v plnohodnotnou rockovou instituci, ustálenou kolem ústřední dvojice Gahan/Gore.
|
Antikřest alba Meisterstücke, které obsahuje nejlepší hity za celou dlouhou dobu působení této ostřílené, surové, elektronické kapely, proběhl v Roxy. Za mě nejlepší volba. Zvuk naprosto super, ostatně jako vždy, co se týče Roxy. Klukům to hrálo, na podiu byly, jako doma a Samir byl vyloženě ve formě. Samir je znám svým provokativním až dekadentním vystupováním, ale k překvapení se nekonalo nic z toho, co je pro Vanessu obvyklé- žádné trávicí obtíže, dívka oblečená do kostýmu smrtky rozhazující červy do kotle, nahé ženy..
|
Love is still Alive
|
V pátek 10. listopadu nás poctí návštěvou v O2 Universum blues-rocková hvězda Beth Hart. Tato zpěvačka a pianistka je divoká, drsná a především svá.
|
HELLOWEEN, Blood Harmony a jméno Poe? Je to věru strašidelná kombinace, ale kdo se bojí nesmí do lesa (a do Karlína?)… já jsem strach překonal a vyrazil 31.10. do Fóra Karlín, kde to měly rozparádit sestry Lovellovy se svou kapelou Larkin Poe v rámci turné Blood Harmony, které přivezla agentura Liver Music.

Stránky

Přihlásit se k odběru Články | World Stars Music