Jazz

Bobby McFerrin a Chick Corea

Závěrečný koncert festivalu JazzFestBrno přivítal na jednom podiu skutečné hudební legendy. Vynikající jazzový pianista Chick Corea a hlasový kouzelník Bobby McFerrin se v České republice se svým společným projektem představili vůbec poprvé a nadšené publikum je na konci odměnilo bouřlivým potleskem ve stoje.

Josefine Lindstrand

V Kasárnách Karlín vystoupila zpěvačka Josefine Lindstrand.
Její hudba kombinuje jazzový základ s citem pro křehkou, ale silnou a poutavou melodii. Vedle zpěvu je také výraznou skladatelkou a aranžérkou.
Josefine Lindstrand, spolupracuje s českým kytaristou Davidem Dorůžkou a jeho mezinárodním triem.
Její poslední album Mirages By The Lake je oslavou severské přírody a mystiky. Josefine se vrací do dětství a do nespoutané venkovské krajiny, v níž dominují temné lesy, chladná a tajemná jezera, zrádné potůčky i vodopády.

Alex Goodman with Phil Donkin & Epoque Quartet

Mladý newyorský jazzový kytarista a skladatel Alex Goodman představil v Jazz Docku svůj nejosobnější a nejambicióznější projekt, sbírku skladeb "My Love With You Always", které věnoval své nemocné manželce. Alex Goodman je považován za jednoho z nejslibnějších talentů mladé jazzové generace a v Jazz Docku to nepochybně dokázal. Skladby nastudoval spolu s vynikajícím kontrabasistou Philem Donkinem a českým smyčcovým Epoque Quartetem.

Colours 2024 nabízí pestrý program z celého světa včetně rockové legendy Lennyho Kravitze. Od února vstupenky zdražují

Posledních pár dní je k dostání limitovaná edice vstupenek na Colours of Ostrava 2024 za aktuálně nejnižší možnou cenu. Návštěvníci 21. ročníku, který se koná 17. až 20. července, zažijí koncerty takových hvězd, jako jsou Lenny Kravitz, Sam Smith, Queens Of The Stone Age, James Blake či Khruangbin.

Josefine Lindstrand

Evropa nikdy neměla svoji Joni Mitchell, ale zato nabízí široké řečiště skandinávského jazzu, dokumentovaného produkcí ECM i dalších elitních značek. Josefine Lindstrand, známá svojí spoluprácí s českým kytaristou Davidem Dorůžkou a jeho mezinárodním triem (Silently Dawning, Animal Music 2008, cena Anděl za nejlepší jazzovou desku roku), stojí podobně jako její severská kolegyně BJÖRK na rozhraní žánrů. Její hudba kombinuje jazzový základ s citem pro křehkou, ale silnou a poutavou melodii.

Steve Coleman

Interpret: 

Do Jazz Docku dorazil legendární chicagský altsaxofonista a skladatel, jeden z nejvlivnějších umělců světa moderního jazzu.
Během své padesát let trvající dráhy Steve Coleman detailně zmapoval cesty jazzové improvizace, její vztah k africkým kořenům i filozofickým konceptům. Ovlivnil dvě generace jazzmanů a byl jedním z iniciátorů hnutí M-base, které vzniklo v 80. letech v Brooklynu a vedle hudby zahrnuje i tanec a poesii.

Kennedy Administration

Vynikající Kennedy Administration v čele s charismatickou soulovou zpěvačkou Kennedy a českým klávesistou žijícím v New Yorku vpadli do vyprodaného Jazz Docku silou tornáda.
Parádní a divoký koncert, kdy Kennedy neustále komunikovala s publikem byl skvělou tečkou čtvrtečního večera a předposledním koncertem patnáctého ročníku festivalu Jazz On 5 v Jazz Docku.

Kurt Elling & Charlie Hunter

Patnáctý ročník festivalu Jazz On 5 v pražském Jazz Docku pomalu vrcholí a na podiu se objevují opravdové jazzové legendy. Středeční večer se představili proslulý jazzový zpěvák, dvojnásobný držitel ceny Grammy, Kurt Elling spolu s producentem a kytaristou Charliem Hunterem za doprovodu bubeníka Marcuse Finnie a klávesisty Juliuse Rodrigueze. Jedinečné vystoupení, při kterém rozezpívali vyprodaný Jazz Dock byl jedním z vrcholů podzimního festivalu.

Šoltis Charette Štveráček Super Trio

Další ze skvělých koncertů v Jazz Docku v rámci festivalu Jazz On 5 bylo trio Šoltis Charette Štveráček.
Vynikající americký varhaník z New Yorku Brian Charett spolu s tenorsaxofonistou Ondřejem Štveráčkem a bubeníkem Danielem Šoltisem představili svůj originální mix funku, jazzu breakbeats a elektronických zvuků.

Stránky

Přihlásit se k odběru Jazz