Ostatní

Plexis 40 let

Interpret: 

Vyprodaný Lucerna Music Bar vzpomínal na Petra Hoška.
Uplynulo 40 let od založení kapely Plexis, kterou Petr založil a než zemřel, plánoval se svými spoluhráči velkolepé oslavy čtyřiceti let trvání kapely.
Bývalí Petrovi spoluhráči, se slovy kytaristy Dušana Lébla, přejmenovaly na Plexisovjanka a uspořádali pořádnej mejdan na Petrovu počest.

Plexis 40 let

V roce 2024 by Plexis oslavili 40 let na scéně. Petr Hošek alias Mucho by oslavil 57 let a zároveň to bude v lednu přesně rok, co už Petr není mezi námi. A tohle všechno dohromady představuje příležitost nejen uctít Petrovu památku, ale oslavit taky to, co tady po sobě zanechal a co všechno dokázali Plexis za 40 let vytvořit.

Koncert Laibach v pražské Hybernii již za deset dní!

Hudba, estetika i koncept slovinských provokativních vizionářů Laibach, který v uměleckém působení zahrnuje i grafickou činnost (koláže, plakáty) či instalační umění, měly ohromný vliv na žánry i popularizaci industriální hudby obecně, ale především z nich dělá kapelu mnoha tváří, která industriálu začleněním samplů a techno vlivů dala mnoho podob.

Lakecia Benjamin

Výjimečná jazzová saxofonistka Lakecia Benjamin přijíždí do Prahy se svým právě vydaným albem "Phoenix". Album produkovala Terri Lyne Carrington, držitelka několika cen Grammy, a obsahuje hvězdnou sestavu speciálně vybraných hostů: Dianne Reeves, Georgia Anne Muldrow, Patrice Rushen, Sonia Sanchez, Angela Davis a letos zesnulý Wayne Shorter.

Trutnoff Open Air se vrátil zpět na trutnovské Bojiště

Trutnovský festival letos nabídl brilantní směs muziky. Skoro, jakoby někdo nahlédl do mého osobního playlistu. Tak bych vystihla senzaci, kterou ve mně vyvolal. Line-up namixovaný, jako cocktail Long Island Ice Tea. Ondřej Havelka po industriálních Laibach? Po roztančeném swingu australští neukočírovatelní The Rumjacks? Ano! Tak vypadala hlavní stage.

Stránky

Přihlásit se k odběru Ostatní