Forum Karlín

The Dead South

V pražském Foru Karlín se odehrál několikrát odložený koncert kanadské bluegrassfolkové kapely The Dead South. Kapela představila své třetí studiové album s názvem Sugar&Joy, které vyšlo v říjnu 2019, ale došlo i na starší skladby a samozřejmě nemohla chybět notoricky známá hitovka “In Hell I`ll Be In a Good Company”.
Jako předkapely vystoupily folkrocková partička Shred Kelly a berlínský kytarista a zpěvák Max Paul Maria.

GOJIRA, ALIEN WEAPONRY, EMPLOYED TO SERVE

Budoucnost metalu ve francouzských rukou – Gojira!
Dvě nominace Grammy, nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu v renesanci. Francouzský kvartet Gojira v lednu českým fanouškům přijede do Prahy představit novou desku „Fortitude“ (Statečnost).

HEILUNG

ŠAMANSKÁ DRUŽINA HEILUNG SE POSLUCHAČE VŠEMI PROSTŘEDKY SNAŽÍ SPOJIT S DÁVNOU DOBOU JEŠTĚ PŘED PŘÍCHODEM KŘESŤANSTVÍ. VIZUÁLNÍ KONCEPT JEJICH KONCERTŮ NA VLNĚ TEMNĚ AMBIENTNÍCH PLOCH A ŠAMANSKÝCH RYTMŮ VEDENÝCH ZPĚVY JAK Z JINÉHO SVĚTA ODPOVÍDÁ PRAVĚKÉMU DIVADELNÍMU PŘEDSTAVENÍ. NE NADARmo SE SAMI HEILUNG ZOVOU TERMÍNEM „AMPFLIKOVANÁ HISTORIE”. PŘIJĎTE SI TO SAMI PROŽÍT.

MEZINÁRODNÍ FORMACE HEILUNG K NÁM ZAVÍTÁ UŽ NA DRUHÝ SAMOSTATNÝ KONCERT. TEN PRVNÍ BYL BEZNADĚJNĚ VYPRODÁN NĚKOLIK MĚSÍCŮ PŘED JEHO KONÁNÍM.

THE DEAD SOUTH

ÚSPĚŠNÁ KANADSKÁ KAPELA THE DEAD SOUTH, JEJÍŽ HUDBA MÍCHÁ NEO-folk, ALTERNATIVNÍ bluegrass I AMERICANU, VYDALA NA PODZIM 2019 SVÉ TŘETÍ STUDIOVÉ ALBUM, KTERÉ V PŘÍŠTÍM ROCE PŘEDSTAVÍ V PRAZE CELKEM DVAKRÁT. PO BLESKOVĚ VYPRODANÉM KONCERTU NA JAŘE 2020 SE KAPELA THE DEAD SOUTH VRÁTÍ V LISTOPADU 2020 A ZAHRAJE TENTOKRÁT VE FORU KARLÍN. KONCERT V PRAZE UVÁDÍ COLOURS SELECTION. VSTUPENKY BUDOU V PRODEJI OD 25.

Jan Garbarek Group

Jan Garbarek okouzlí publikum severskou zádumčivostí

Norský saxofonista Jan Garbarek bývá právem označován za jednu ze stylotvorných figur evropského jazzu. Jeho nezaměnitelný, konejšivě melancholický tón se stal málem ochrannou známkou kultovního labelu ECM. Právě Garbarkovy nahrávky před půl stoletím přitáhly mezinárodní pozornost k invenční, dnes tak vlivné skandinávské scéně. Jan Garbarek se vrátí do Prahy 24. srpna 2021, kdy se svojí skupinou uhrane Forum Karlín.

Jan Garbarek Group

Jan Garbarek okouzlí publikum severskou zádumčivostí
Norský saxofonista Jan Garbarek bývá právem označován za jednu ze stylotvorných figur evropského jazzu. Jeho nezaměnitelný, konejšivě melancholický tón se stal málem ochrannou známkou kultovního labelu ECM. Právě Garbarkovy nahrávky před půl stoletím přitáhly mezinárodní pozornost k invenční, dnes tak vlivné skandinávské scéně. Jan Garbarek se vrátí do Prahy 20. března 2020, kdy se svojí skupinou uhrane Forum Karlín.

Machine Head

Američtí Machine Head, kteří jsou označováni za jednu z nejvlivnějších moderních metalových kapel, letos potěšili všechny své fanoušky hned dvakrát! Prvně, když Robb Flynn dal dohromady sestavu, která natočila jejich legendární debutové album "Burn My Eyes" a podruhé, když potvrdil, že k 25.výročí od vydání této nahrávky vyrazí na turné.

Yes

Legendární anglická rocková skupina YES vyráží v příštím roce na rozsáhlé evropské turné a jednu zastávku budou mít také v Praze!

YES, jedna z nejinovativnějších progmetalových kapel a skutečná legenda svého žánru se chystá v roce 2020 na velkolepé turné napříč Evropou a Velkou Británií. Hlavní roli na THE ALBUM SERIES 2020 TOUR bude mít jedno z nejvýraznějších alb skupiny, sedmé studiové album „Relayer“ z roku 1974, ale těšit se můžete také na výběr dalších hitů a oblíbených kousků od YES.

Keane, 2.2.2020

Interpret: 

Tom Chaplin, zpěvák britských Keane, prošel od dob začátků kapely vizuální proměnou k lepšímu. Ze zakulaceného vařbuchty se stal hektický proutek, který s pusou k uchu od ucha utáhnul celý večer v podstatě jen svým hlasem. Nezmínit absenci kytary a tvorbu postavenou na klávesách je redaktorská nutnost a klišé, které jsou tímto splněny a teď podrobněji k samotnému koncertu.

Stránky

Přihlásit se k odběru Forum Karlín