World Music

The Longest Johns

Pražským klubem Rock Cafe zněly námořnické písně v podání bristolských The Longest Johns.
Téměř vyprodaný klub zpíval, dupal, tleskal s kapelou v rytmu starých námořnických halekaček, jejichž energie strhla naprosto všechny přítomné fanoušky.
Kapelu jsme mohli vidět během loňského ročníku festivalu Colours of Ostrava, hned první den na Drive Stage.
Jako předskokan vystoupil Sean Dagher.

Shahab Tolouie Band

Kytarista a zpěvák Shahab Tolouie a jeho osobitý multikulturní styl, někdy nazývaný jako Persian flamenco fusion, rozezněl páteční večer v pražském Jazz Docku.
Ve skladbách Shahaba Tolouie se prolíná jasná vroucí exprese flamenca s intonační sytostí a bohatými hudebními prvky tradiční perské hudby, mísí se zde tajemná mystika, hluboká filozofie, lehká hravost a ohnivá vášeň.

Colours 2024 nabízí pestrý program z celého světa včetně rockové legendy Lennyho Kravitze. Od února vstupenky zdražují

Posledních pár dní je k dostání limitovaná edice vstupenek na Colours of Ostrava 2024 za aktuálně nejnižší možnou cenu. Návštěvníci 21. ročníku, který se koná 17. až 20. července, zažijí koncerty takových hvězd, jako jsou Lenny Kravitz, Sam Smith, Queens Of The Stone Age, James Blake či Khruangbin.

Angelique Kidjo

Interpret: 

Beninská zpěvačka Angelique Kidjo představila ve Foru Karlín svou předělávku alba Remain in Light od kapely Talking Heads, které vyšlo v roce 1980.
Kidjo vydala svou verzi alba v roce 2018, produkoval ji Jeff Bhasker (známý mj. spoluprací s umělci jako Kanye West či Drake) a podílel se na ní legendární afrobeatový bubeník Tony Allen.

Rəhman Məmmədli

Interpret: 

Palác Akropolis zažíl koncert azerbajdžánského kytaristy Rəhmana Məmmədlii.
Rəhman Məmmədli se narodil v konfliktním regionu Karabach, čerpal jak z klasiky mugham, tak i z odkazu lidových bardů ashiq. Vytvořil unikátní kytarovou techniku, v níž je melodická linka ukryta pod několika vrstvami ornamentů. Výsledkem jsou zvukové hlavolamy, spřízněné s psychedelickými kytarami Kalifornie 60. let. Díky precizně vybroušenému stylu si Məmmədli vysloužil přezdívku "muž se zpívajícími prsty".

Malick Pathé Sow & Bao Sissoko

Malick Pathé Sow & Bao Sissoko odhalí křehkou, písničkářskou tvář západoafrické hudby

Dva osobití bardi vyprávějí s citem a nezaměnitelnou, povznášející melodikou příběhy o dávných bitvách králů s odbojnými šlechtici na březích řeky Senegal, zpívají písně se silným sociálním poselstvím i opěvují krásu a tradice africké domoviny. Malick Pathé Sow & Bao Sissoko se do Prahy vrátí 1. prosince 2023, vystoupí v holešovickém klubu Letka.

Co nás čeká v srpnu

The Weeknd: After Hours til Dawn Tour
Turné k vydanému albu After Hours z roku 2020 a kritikou oceňovaného alba Dawn FM, které vyšlo v lednu 2022. Na všech evropských koncertech se k The Weekndovi připojí Kaytranada a Mike Dean.
Oficiálními prodejci vstupenek jsou Ticketmaster a Ticketportal. Prosíme zákazníky, aby nekupovali vstupenky z neoficiálních zdrojů, za jejich pravost neručíme.

Colours of Ostrava - den čtvrtý

Poslední den Colours of Ostrava 2023 zahájila na hlavním podiu izraelská partička Tarante groove Machine, následováni Monkey Business, Postpunková newyorská kultovní kapela Interpol vládla podiu sobotní podvečer a po dvaadvacáté hodině nastoupil americký

Trutnoff Open Air

Legendární festival, který se letos po sedmi letech vrací z moravského exilu do domovského Trutnova a uskuteční se v tradičním termínu od 17. do 20. 8., přidává další kapely. „Doplňujeme pestrobarevnou mozaiku našeho Pow-wow, které se po sedmi letech vrací pod hory.

Colours of Ostrava - den druhý

Čtvrteční odpoledne lehce sprchlo, ale pak už program na colourovských scénách nic nerušilo, opět výborná Orlen Drive stage, zahájili Al-Qasar, kapela složená z muzikantů Francie, USA, Súdánu, divoká jízda hned na začátku, následovala americká partička Gangstagrass míchající, hip hop , bluegrass s dunivými ele

Colours of Ostrava - den první

Odstartoval první den festivalu Colours of Ostrava v Dolních Vítkovicích, na festivalových scénách se vystřídalo spousty skvělých muzikantů, na Orlan Drive stage zahájili Frankie à The Deadbeats, následovali The Lognest Johns a zakončili vznikající Expresso Transatlantico.

Stránky

Přihlásit se k odběru World Music