Fotoreporty

|
V Jazz Docku začal 14. ročník festivalu Americké jaro koncertem jednoho z nejvýznamnějších saxofonistů současnosti, držitele ceny Grammy, Joa Lovana, za doprovodu klavíristky Marilyn Crispell a bubeníka Carmena Castaldi, se svým novým projektem "Trio Tapestry". Více informací o festivalu najdete zde: http://www.americkejaro.cz/
|
Sicilská jazzová a neo-soulová zpěvačka původem z Palerma Alba Plano se poprvé představila v České republice. Alba Plano vystoupila za doprovodu vynikajících českých jazzových muzikantů, Petra Beneše na klavír, Marka Urbánka na bicí a kontrabas ovládl Josef Fečo.
|
Kolín v pátek zažil pořádnej metalovej večer. V kolínském společenském domě se sešly tři metalové partičky, jako první se předvedli nymburští Roxor, následovala kapela Metal Craft se svým parádním setem a jako vrchol večera dorazil na podium Chris Holmes & The Mean Men.
|
Izraelský jazzový kytarista Sivan Rotem se představil v pražském Jazz Docku.
|
Fenomenální izraelský kontrabasista Avishai Cohen se po necelém roce a půl vrátil do pražského Fora Karlín. Za doprovodu ázerbájdžánského klavíristy a skladatele Elchina Shirinova z Baku a talentovaného izraelského bubeníka Noama Davida, který Avishaie doprovázel i na posledním koncertu tria v Praze v prosinci 2017, představil své čerstvé kompozice a aranže, ale i skladby z minulých alb.
|
Zakladatelé legendární kapely Colosseum Jon Hiseman, Clem Clempson a Mark Clarke, před rokem vydali album Heroes a vydali se na stejnojmené turné a kapela se měla zastavit i v Praze, bohužel po několika prvních koncertech hudební svět opustil frontman Jon Hiseman, který podlehl těžké nemoci.
|
Festival Mladí Ladí Jazz vyvrcholil na Karlově náměstí oslavou mezinárodního dne jazzu, kde se na dvou scénách vystřídali kapely jak české, tak i zahraniční. Hlavní scénu ovládli například Emil Viklický Trio, -123 Minut, vynikající Brooklynská trojice Moon Hooch a na závěr norští nu-jazzový kouzelníci Jaga Jazzist. Druhá scéna patřila kapelám B/Y Organism, Nicola Guida a Molotow Moloch.
|
Alice Phoebe Lou se po dvou letech vrátila do Prahy, kde ve vyprodaném klubu Futurum odehrála vynikající koncert. Poprvé se Alice Phoebe Lou představila na festivalu METRONOME 2017. Jako předkapela vystoupila partička Loving.
|
Ve velkém sále pražské Lucerny se odehrál skvělý "Společenský večer přátel Vítkova kvarteta" kdy se na podiu vystřídali kapely Jokers, Hudba Praha Band, Panika, Veteráni studené války a samozřejmě nespotané Vítkovo kvarteto. Večerem provázel a přestavby podia vyplňoval Václav Koubek veselými historkami písničkami ze života. Téměř pětihodinové bigbítové dunění skončilo krátce před půlnocí.
|
V pražském klubu kain zahrála kapela Metal Craft a představila i pár novinek z chystané desky, která se bude křtít 6.6. v klubu Vagon, tak si to nenechte ujít! O rozproudění návštěvníků se pokusila partička Pištův sklep.

Stránky

Přihlásit se k odběru Fotoreporty | World Stars Music