Fotoreporty

|
Závěrečný večer dvacátého šestého ročníku festivalu Blues Alive zahájili ve Foyer Steven´s a na hlavní scéně slovenští The Turtev Brothers následováni švédskými blues-rockovými Black River Delta.
|
Páteční večer odstartovali v předsálí jedni z vítězů letošního blues Aperitivu, kapela Black Pin. V sále se začalo hrát v půl sedmé, kdy se na podiu objevila polská kapela Levi se zpěvačkou Ewou Novel, následoval rodák z Georgie Jontavious Willis, který je současnou velkou hvězdou akustické countrybluesové školy, jako jsou Taj Mahal, nebo Keb´mo´.
|
Již dvacátý šestý ročník festivalu Blues Alive v Šumperku začal pěkně zostra. Po čtvrté hodině odpolední se slavnostně otevřela Síň slávy Blues Alive s fotografiemi a předměty spojenými s festivalem, za hudebního doprovodu Carolyn Wonderland.
|
Laura Mvula se po třech letech vrátila do Prahy na festival Prague Sounds. V zaplněném klubu ROXY si fanoušci vychutnali skladby z nového oceňovaného alba "Pink Noise" inspirovaného synth-popem 80. let.
|
Legendární japonský soubor YAMATO, sestavený z těch nejlepších „Taiko“ bubeníků, vyrazil na turné a zastaví se i v mnoha městech v Čechách a na Moravě. Jejich energická exhibice nadchla fanoušky v Kongresovém centru v Praze a ti je odměnili bouřlivým potleskem ve stoje.
|
Sportovní hala Fortuna zažila menší metalový svátek. Německá powermetalová kapela POWERWOLF vyrazila na odložené evropské turné „Wolfsnächte 2021“ a zastavila se i v Praze a opět předvedla výbornou, trochu temnou show. Spolu s POWERWOLF dorazili do sportovní haly kapely Warkings, nadnárodní powermetalová kapela kolem rakouského zpěváka Georga Neuhausera ze skupiny Serenity a britská metalová skupina Dragon Force.
|
Malá sportovní hala v Praze zažila pořádnou jízdu. Jako první nastoupila na podium britská rocková formace The Cruel Knives a začala rozehřívat prochladlé publikum, mongolští The Hu do již nažhavené haly vpadli se svým mixem tradiční mongolské hudby a rocku a pokračovali v divoké jízdě.
|
Brněnským Sonem zněly rockové pecky v bluegrassovém hávu v podání finských Steve´N´Seagulls. Prakticky vyprodané Sono si pořádně užilo koncert této finské pětice, která nenechala nikoho z přítomných chladným. Jejich předělávky rockových hitů jako Thunderstruc od AC/DC, nebo Perfect Strangers od Deep Purple zazněly samozřejmě i během nedělního večera.
|
Na festivalu Prague Sounds se představilo hvězdné jazzové kvarteto v obsazení Joshua Redman saxofon, Brad Mehldau klavír, Christian McBride kontrabas a Brian Blade na bicí. Velký sál Lucerny zažil dvě hodiny vynikajícího jazzu protnutého dlouhými improvizacemi jednotlivých muzikantů. Fantastický zážitek a pravděpodobně vrchol letošního festivalu Prague Souns.
|
Princova basskytaristka opět zavítala do Prahy se svou kapelou The Funkbots potěšila své fanoušky.

Stránky

Přihlásit se k odběru Fotoreporty | World Stars Music