Fotoreporty

|
Americká zpěvačka, kytaristka a klavíristka Judith Hill se po třech letech vrátila do Prahy a v Meet Factory odehrála se svou kapelou, kde její otec hraje na baskytaru a maminka na klávesy, parádní koncert. Judith Hill byla vokalistkou u Michaela Jacksona s nímž nazpívala duet "I Just Can’t Stop Loving You" a Prince, který byl zároveň jejím mentorem a producentem alba "Back In Time".
|
Do Divadla Archa zavítali muzikanti spojení s rockovou legendou The King Crimson. Jako první vystoupili Markus Reuter Trio ( Markus Reuter posledních deset let hrál s mezinárodním triem Stick Men s Tony Levinem a Patem Mastellottemz King Crimson). V triu hraje Markus s kytarovým virtuosem Alexandrem Dowerkem a mistrovským bubeníkem Asafem Sirkisem.
|
Pavel Sedláček, Rock’n‘rollová legenda, oslavil své nedávné 80. narozeniny dvěma koncerty se svou kapelou Cadillac v Lucerna Music Baru.
|
Sobotní večer ve Free Masonic clubu patřil oslavě padesátin Pavla Strnada. Popřát k narozeninám a zahrát přijely Anežka Hanzalová, Antonie a kapela Victorie, kde Pavel hraje na baskytaru.
|
Americký varhaník Brian Charette, patřící mezi absolutní světovou elitu hráčů na Hammond organ, zavítal do Jazz Docku kde odehrál dva koncerty, první Brian Charette Piano Quartet a druhý o necelý týden později Brian Charette Sextette ze kterého Vám přinášíme fotoreport.
|
Holandská saxofonistka Candy Dulfer se po 3 letech vrátila do Prahy, kde se svou kapelou, v téměř vyprodaném Lucerna Music Baru, rozjela svou energickou show.
|
Pražský Jazz Dock přivítal nezávislou brooklynskou jazzovou zpěvačku a skladatelku Madison McFerrin, dceru zpěváka Bobbyho McFerrina, autora hitu Don't Worry, Be Happy a desetinásobného držitele ceny Grammy. Její dědeček Robert McFerrin Sr. byl zase prvním černochem, který vystoupil v Metropolitní opeře v New Yorku. Ona sama je absolventkou věhlasné bostonské Berklee College of Music, té nejprestižnější a také největší jazzové školy na světě. Koncerty Madison McFerrin jsou pak neotřelá one-woman show.
|
Sobotní večer patřil v téměř vyprodaném Jazz Docku Vladivojně La Chie, která křtila své nové album Tam v hluboké tmě tepe a září. Večer se dělil na dva koncertní sety, v první části se Vladivojna představila spolu s cellistkou Terezií Vodička Kovalovou a ve druhé zahrála spolu s kapelou Tepe a září ve složení Karolína Šustová (klávesy), Tereza Čepková (basa a Jan Horváth (elektronické bicí).
|
V sobotu se na střeše pražského Jazz Docku odehrál koncert jazzové zpěvačky a skladatelky z kalifornského Monterey Allison Wheeler. Zpěvačka vystoupila v triu s Tomášem Jochmannem na klávesy a Tomášem Barošem na basu, jejich koncert příjemně prohřál chladné sobotní odpoledne.
|
Vynikající Kryštof Lecian & Melody Quartett zahráli během vernisáže koncertních fotografií Davida Webra tři rockové skladby, Another Brick In The Wall od Pink Floyd, The Show Must Go On od Queen a na závěr Kashmir od LED ZEPPELIN. Fotografie byly pořízeny během zkoušky i samotné vernisáže.

Stránky

Přihlásit se k odběru Fotoreporty | World Stars Music