Kongresové centrum Praha

Buddy Guy – legenda Chicago blues v pražském Kongresovém centru

Interpret: 

Psal se rok 1949, když si třináctiletý George Guy vyrobil dvoustrunný diddley bow. Jestli měl již tehdy puntíkatou košili těžko říct, ale zajisté nikdo netušil, že to je budoucí (prozatím) osminásobný držitel ceny Grammy – pravda, ani nemohl, když první gramofonek byl udělen až o deset let později – a držitel 23. místa nejlepších kytaristů všech dob podle časopisu Rolling Stone. Buddy Guy, poslední žijící legenda Chicago blues, se narodil 30.

Buddy Guy

Interpret: 

Do Kongresového centra se přijel rozloučit vynikající Bluesový kytarista a zpěvák Buddy Guy.
V rámci svého rozlučkového turné "Damn Right Farewell" se zastavil i v Praze. Držitel osmi cen Grammy a dalších ocenění během vystoupení neustále komunikoval s publikem a předváděl své muzikantské mistrovství. Společně s Buddy Guyem si zpívali i návštěvníci a koncem koncertu se Buddy vydal s kytarou mezi ně. Nádherná rozlučka s touto bluesovou legendou zakončila v Praze evropskou část turné.

Diana Krall

Jedna z nejlepších současných jazzových zpěvaček vystoupí 20. května 2023 v Kongresovém sále. Do Prahy se tak vrátí téměř po šesti letech. Vstupenky na tento koncert budou k dostání pouze v sítí Ticketmaster a to od pondělí 3. října.

Yamato

Interpret: 

Legendární japonský soubor YAMATO, sestavený z těch nejlepších „Taiko“ bubeníků, vyrazil na turné a zastaví se i v mnoha městech v Čechách a na Moravě. Jejich energická exhibice nadchla fanoušky v Kongresovém centru v Praze a ti je odměnili bouřlivým potleskem ve stoje.

Dead Can Dance

Interpret: 

Jedna z nejpozoruhodnějších formací hudební historie Dead Can Dance s Lisou Gerrard a Brendanem Perrym v čele vystoupila v pražském Kongresovém centru v rámci svého turné "Europa-2022"
Kapela zahrála skladby z celé své dlouhé kariery.
V roli předkapely vystoupila skotská zpěvačka Astrid Williamson.

Stránky

Přihlásit se k odběru Kongresové centrum Praha