Angelique Kidjo

Beninská zpěvačka Angelique Kidjo představila ve Foru Karlín svou předělávku alba Remain in Light od kapely Talking Heads, které vyšlo v roce 1980.
Kidjo vydala svou verzi alba v roce 2018, produkoval ji Jeff Bhasker (známý mj. spoluprací s umělci jako Kanye West či Drake) a podílel se na ní legendární afrobeatový bubeník Tony Allen.
Angelique Kidjo svým hlasem plným radosti, impozantní pódiovou prezentací a chytlavou směsí afrobeatu, jazzu, R&B a funku ohromila publikum nejen ve Foru Karlín, ale po celém světě. A nejen publikum, ale i odbornou hudební veřejnost. Letos získala prestižní cenu Polar, kterou obohatila svoji dosavadní sbírku pěti Grammy. V roce 2021 ji časopis Time zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí světa a vyjádřil tím Kidjo uznání nejen za sílu hudby, ale také za její práci vyslankyně dobré vůle UNICEF a bojovnice za práva žen v Africe. Uznáním nešetří ani její kolegové. Když skladatel Philip Glass v roce 2019 premiéroval svou 12. symfonii, trval na tom, aby se pozice sólistky ujala právě Kidjo.

Datum akce: 
07.11.2023
Interpret: 
Styl hudby: 
Místo: 
Festival: