Co nás čeká v březnu

Styl hudby: 

lp
Americká zpěvačka lp vystoupí 1. března 2024 v pražském O2 Universum Naživo představí novou, v pořadí již šestou, desku LOVE LINES. Autorka mnoha hitů v čele s písní Lost On You si fanoušky po celém světě získala svým impozantním pronikavým hlasem, obrovským charisma, bezprostřední komunikací a především nezapomenutelnými koncerty.

Dirty Honey
Jedna z nejžhavějších rockových kapel současnosti, kalifornští Dirty Honey, kteří se v Česku představili jako special guest fenomenálních Kiss, se vrací do Prahy! Tentokrát jako headlineři a svou show předvedou 1. března ve Futuru. V listopadu vydali druhé studiové album Can’t Find the Brakes a jak název sám napovídá, rozhodně nemají v plánu brzdit. Naopak! Přijďte se přesvědčit.

James Blunt
James Blunt, BRITSKÝ PÍSNIČKÁŘ A AUTor HITŮ YOU’RE BEAUTIFUL, GOODBYE MY LOVER NEBO WISEMEN, SE PŘEDSTAVÍ 4. BŘEZNA 2024 V PRAŽSKÉM FORU KARLÍN. KONCERT SE USKUTEČNÍ V RÁMCI TOUR K NOVÉ DESCE WHO WE USED TO BE, KTERÁ VYJDE 27. ŘÍJNA.
ABSOLVENT VOJENSKÉ AKADEMIE, KTERÝ SLOUŽIL NAPŘÍKLAD V KOSOVU, DEBUTOVAL PO ODCHODU Z ARMÁDY S ALBEM BACK TO BEDLAM (2004). DEska DODNES PATŘÍ V BRITÁNII DO DVACÍTKY NEJPRODÁVANĚJŠÍCH NAHRÁVEK VŠECH DOB A ZPĚVÁK ZA NI ZÍSKAL OCENĚNÍ BRIT AWARDS, MTV Europe MUSIC AWARDS A PĚT NOMINACÍ NA CENY GRAMMY. ÚSPĚŠNÉ BYLO I JEHO DALŠÍ ALBUM ALL THE LOST SOULS (2007) SE SINGLEM 1973, KTERÝ OBSADIL PRVNÍ PŘÍČKU HITPARÁDOVÝCH ŽEBŘÍČKŮ VE VÍCE NEŽ 20 ZEMÍCH.
V ČESKÉ REPUBLICE SE BLUNT POPRVÉ PŘEDSTAVIL V BEZNADĚJNĚ VYPRODANÉ LUMBEHO ZAHRADĚ PRAŽSKÉHO HRADU. TENTOKRÁT ZAVÍTÁ DO PROSTor MODERNÍHO FORA KARLÍN, KDE ZAHRAJE HITY PLNÉ NOSTALGIE I NOVÉ SKLADBY. „NESMÍRNĚ SE TĚŠÍM, AŽ ZNOVU VYRAZÍM NA TURNÉ,“ SVĚŘUJE SE ZPĚVÁK. „MOC JSEM SI UŽIL PSANÍ A NAHRÁVÁNÍ NOVÉHO ALBA. NĚKTERÉ SKLADBY VÁS BEZPOCHYBY ZVEDNOU NA NOHY A NEUBRÁNÍTE SE TANCI,“ LÁKÁ BLUNT. TANEČNÍ JE OSTATNĚ UŽ JEHO PRVNÍ SINGL BESIDE YOU.

Zara Larson
POPOVÁ IKONA ZARA LARSSON POPRVÉ V PRAZE JAKO HEADLINER! SE SVÝM TOUR VENUS ZAVÍTÁ DO FORA KARLÍN NA ZAČÁTKU BŘEZNA.
ZARA LARSSON NASBÍRALA MILIARDY STREAMŮ, ZÍSKALA ŘADU MULTIPLATINOVÝCH CERTIFIKÁTŮ A PŘITÁHLA SI STÁLOU CELOSVĚTOVOU FANOUŠKOVSKOU ZÁKLADNU. V ROCE 2016 SE PROSADILA NA GLOBÁLNÍ SCÉNĚ JAKO SKLADATELKA S ENERGICKÝM HLASEM A ŽIVELNÁ HUDEBNÍ SÍLA.
JEJÍ PLATINOVÁ DEska SO GOOD Z ROKU 2017 SE STALA FENOMÉNEM A STALA SE “DRUHÝM NEJSTREAMOVANĚJŠÍM DEBUTEM ŽENSKÉ UMĚLKYNĚ NA SPOTIFY V HISTORII”. MEZITÍM SE NEUSTÁLE PROSAZOVALA U POSLUCHAČŮ PROSTŘEDNICTVÍM TROJNÁSOBNĚ PLATINOVÉ SKLADBY NEVER FORGET YOU S MNEK A PLATINOVÝCH HITŮ LUSH LIFE, AIN’T MY FAULT A SYMPHONY S CLEANBANDIT. NYNÍ JE CELOSVĚTOVĚ UZNÁVANOU SUPERHVĚZDOU, KTERÁ POSBÍRALA ZEJMÉNA OCENĚNÍ SWEDISH GRAMMY AWARDS, NICKELODEON KIDS’ CHOICE AWARDS A MTV EMAS. V ROCE 2021 VYDALA ALBUM POSTER GIRL S NEJVÝRAZNĚJŠÍMI SKLADBAMI “RUIN MY LIFE”, “WOW” A “TALK ABOUT LOVE” [FEAT. YOUNG THUG].
SPOLUPRACOVALA S UMĚLCI JAKO David Guetta, Kygo, TYGA, TY DOLLA $IGN A SABRINA CARPENTER, VYSTOUPILA NAPŘÍKLAD NA KONCERTU NOBELOVY CENY MÍRU A VIRTUÁLNĚ V ROBLOXU, A ZÁROVEŇ SE PYŠNÍ TITULEM “DRZÁ FEMINISTKA OD VEDLE” OD TEEN VOGUE. BĚHEM ROKU 2022 SE SPOJILA S ALESSEM V PÍSNI “WORDS”, KTERÁ ZAZNAMENALA STOVKY MILIONŮ STREAMŮ.
DRZÝ SINGLE “CAN’T TAME HER” STARTUJE JEJÍ DALŠÍ ÉRU. TŘPYTIVÉ DISCO RYTMY DOPLŇUJE POSELSTVÍM, KTERÉ MÁ DODAT SÍLU A JAK SAMA ZPÍVÁ “JI NEZKROTÍŠ”. ZARA TAK DÁVÁ PŘESNĚ NAJEVO, KÝM JE A KOLIK NÁS TOHO OD NÍ JEŠTĚ ČEKÁ. DODÁVÁ K TOMU: “MOJE OSOBNOST JE DŮLEŽITOU SOUČÁSTÍ MÉ TVORBY A NECHÁVÁM JI PLNĚ PROJEVIT SE. VŽDYCKY JSEM BYLA TAKOVÁ SHOWGIRL – MILUJU TŘPYT, LESK, NADÝCHANOST A SVĚTLA. ALE JE TAKÉ NA ČASE, ABYSTE MĚ POZNALI.”

MESHUGGAH
HLEDAČI NEOBJEVENÝCH OBZORŮ A TOVÁRNÍCI ABSOLUTNA MESHUGGAH V PRAZE POPRVÉ MÍŘÍ DO HALY. MESHUGGAH V TVRDÉ HUDBĚ PATŘÍ MEZI NEJINVENČNĚJŠÍ A NEJKREATIVNĚJŠÍ KAPELY POSLEDNÍCH 30 LET. STALI SE VZOREM POKROKU A KREATIVITY A JEDNÍM Z NEJUZNÁVANĚJŠÍCH A NEJCITOVANĚJŠÍCH JMEN NA SCÉNĚ. MESHUGGAH SE SVOU OHROMNOU SVĚTELNOU SHOW POPRVÉ MÍŘÍ DO HALY A VYPÁLÍ Z FORA KARLÍN NEBE.
MESHUGGAH. UNIKÁTNÍ NEMĚNNÍ PRŮKOPNÍCI. LEGENDA.
KROM JEJICH OSOBITÉHO PŘÍSTUPU JE NA JEJICH STYLU KLÍČOVÝ NEUVĚŘITELNÝ CIT PRO TEMPA, LINEARITU MATERIÁLU A PŘEDEVŠÍM groove. TEN JE SILNĚ ODDĚLUJE OD OSTATNÍCH. MESHUGGAH PROSTĚ MAJÍ NEUVĚŘITELNĚ SCHOPNOU HYBNOU SÍLU A ROZPROUDÍ KREV I V MRTVOLE, A TO AŤ HRAJÍ POMALU, NEBO SVIŽNĚ. NEZÁVISLE NA VAŠEM VZTAHU KE KAPELE MUSÍTE UZNAT, ŽE OD PRVNÍCH VTEŘIN VÁM MESHUGGAH NARUŠÍ SOUSTŘEDĚNÍ A DONUTÍ VÁS PO DOBU POSLECHU SEBOU ŠÍT A NESOUSTŘEDĚNĚ SE HOUPAT.
JEJICH ODOSOBNĚNÁ MUZIKA PLNÁ KYBERNETICKÝCH FOREM BYLA KDYSI INSPIROVÁNA KLASICKÝM THRASHEM, ALE UŽ V TÉTO HLUBOKÉ MINULOSTI JEJ HRÁLI RYTMICKY ZNAČNĚ POKROUCENĚ. POSTUPNÝM ZPOMALENÍM A PŘECHODEM NA VÍCESTRUNNÉ KYTARY, JEJICHŽ PRŮKOPNÍKY MESHUGGAH JSOU, SE JIMI VYTVOŘENÝ MATH Metal NÁSLEDOVANÝ TUNOU EPIGONŮ ZAČAL OZNAČOVAT JAKO DJENT, AČKOLI ‚ŠÍLENÍ‘ JEJ VLASTNĚ NIKDY NEHRÁLI.
LONI, V ROCE 2022, VYŠLO DEVÁTÉ ALBUM „IMMUTABLE“, KTERÉ JE OPĚT PLNÉ PŘEKVAPUJÍCÍ KREATIVITY, PŘESTO OKAMŽITĚ ROZPOZNATELNÉ JAKO JEJICH DÍLO. MESHUGGAH TU OPĚT PŘEDEFINOVALI A PŘETVOŘILI SVŮJ ZVUK, I KDYŽ ZACHOVALI PROGRESIVNÍ PRINCIPY, KTERÉ BYLY VŽDY ZÁKLADEM JEJICH UMĚLECKÉHO VÝRAZU.
ZATÍMCO SE ŘÍTÍME DO DYSTOPICKÉ BUDOUCNOSTI, MESHUGGAH NEJSOU POPLATNI DOBĚ A NADÁLE VYTVÁŘÍ VLASTNÍ SVĚT, V NĚMŽ STOJÍ V POVZDÁLÍ OSAMOCENI. MATEMATIČTÍ KOVOTEPCI Z UMEÅ PEVNĚ A BEZ VYCHÝLENÍ MÍŘÍ DÁL.
HOSTY JEJICH TURNÉ BUDOU THE HALO EFFECT. I KDYŽ SE JEDNÁ O NOVOU KAPELU, TVOŘÍ JI MISTŘI SVÉHO OBORU A SOUČASNĚ PRŮKOPNÍCI MELODEATHOVÉ SCÉNY Z GÖTEBORGU – BÝVALÍ ČLENOVÉ IN FLAMES. JAK KYTARISTÉ NICLAS ENGELIN A JESper STRÖMBLAD, TAK RYTmika Peter IWERS (BASA) A DANIEL SVENSSON (BICÍ), KTERÉ NA PĚTICI DOPLŇUJE MIKAEL STANNE, ZPĚVÁK DARK TRANQUILLITY, HISTORICKY TÉŽ EX-IN FLAMES.
THE HALO EFFECT SE VE SVÉ HUDBĚ VRACÍ KE KOŘENŮM A OPĚT PROZKOUMÁVAJÍ, JAK TEHDY PŘELOMOVÝ „GOTHENBURG SOUND“, KTERÝ PO CELÉM SVĚTĚ OVLIVNIL NESPOČET KAPEL A NAKOPL VZNIK METALCORU, V 90. LETECH ZNĚL. VÝSLEDKEM JE SKVĚLÝ DEBUT „DAYS OF THE LOST“.
DRUHÝMI HOSTY BUDOU NĚMEČTÍ MANTAR, KTEŘÍ SE BĚHEM ŠESTI LET OD SVÉHO VZNIKU DOSTALI DO TOP 10 ALB VE SVÉ RODNÉ ZEMI. PŘES DEKÁDU FUNGUJÍCÍMU DUU SE ALE DAŘÍ ZNÍT TÍŽIVĚJI NEŽ VĚTŠINĚ PĚTIČLENNÝCH KAPEL, KTERÉ ZNÁTE, A TO NAVZDORY FAKTU, ŽE NA JEJICH DESKÁCH NENÍ POUŽITA BASKYTARA. JEN BICÍ A KYTARA NASTAVENÉ K DESTRUKCI. PŘIPRAVTE SE NA BIČUJÍCÍ BEATY A POTEMNĚLÉ MELODIE SE ZPĚTNOVAZEBNÝMI ORGIEMI A DOOMOVÝM CHAOSEM. RANÍ MELVINS, MOTORHEAD, DARKTHRONE. POJMENUJTE SI TO SAMI, ALE TOHLE BOLÍ.

Sari Schorr
Zamilovali jste si zpěvačku Beth Hart? Tak neváhejte a objevte Sari Schorr! Neuvěřitelný, silný hlas, syrová energie, divoké, živelné koncerty, upřímné a osobní texty - to je Američanka Sari Schorr, jedna z nejlepších blues-rockových zpěvaček současnosti, přirovnávaná k Beth Hart.
Sari doslova vpadla na hudební scénu v roce 2016 s oceňovaným debutovým albem A Force of Nature, které produkoval známý britský producent Mike Vernon (David Bowie, Eric Clapton, John Mayall, Fleetwood Mac, Peter Green). Se svojí druhou deskou Never Say Never se vydala ještě dále - Sari trvala na tom, že album natočí jako živou nahrávku, aby zachytila syrovou energii své hudby. Ponořila se také hlouběji s velkou upřímností a zranitelností do svého soukromého života, což pro ni sice bylo bolestivé, ale s léčivým účinkem. Její skladby jsou založené na osobních textech, které zdůrazňují Sarinu schopnost vzbuzovat vášeň, empatii a odvahu. Úspěch se po několika letech dostavil - od neúnavného koncertování v newyorském South Bronxu a Lower East Side na Manhattanu až vystoupení v Carnegie Hall a koncerty po celém světě. Životní příběh Sari je založen na tom, že se nikdy nevzdala, byla věrná sama sobě a svoji vášeň prosazovala navzdory všem překážkám. Vedle neustálého vlastního koncertování hrála například s Kieferem Sutherlandem, The Sweet nebo Popa Chubbym. Podílela se také na projektu Toast to Freedom pro Amnesty International - podobně jako Warren Haynes, Carly Simon, Eric Burdon, Keb mo' nebo Taj Mahal. V Praze Sari vystoupí v rámci turné k novému připravovanému albu The Future Starts Here, zazní ale také skladby z letošního alba Joyful Sky kytaristy Robina Trowera, na kterém Sari hostuje.

DAVID ELLEFSON BAND
Poprvé se svým sólovým projektem přijíždí do České republiky spoluzakladatel thrashmetalové legendy Megadeth a jeden z nejuznávanějších metalových baskytaristů – DAVE ELLEFSON.
Spolu s Dave Mustainem byl zakládajícím členem, spoluautorem mnoha skladeb a nezdolným pilířem tohoto monstra, kde působil od roku 1983 do roku 2002. Poté se od skupiny odpojil a v následujících letech se objevoval ve formacích Temple Of Brutality, F5 nebo Killing Machine.
A protože, jak známo, stará láska nerezaví, vrací se do mateřské kapely v roce 2010 a setrvává až do loňského roku, kdy odchází podruhé. Nicméně v Megadeth má za sebou „odkroucených“ dohromady 30 let, stovky mega koncertů po celém světě a mraky zlatých a platinových alb.
V roce 2021 zakládá vlastní projekt THE LUCID a v roce následujícím ho můžeme vídat v řadách heavy metalových DIETH. Mezitím pracuje na vlastních věcech pod hlavičkou ELLEFSON, spolupracuje na mnoha projektech, natáčí skvělé album cover verzí „No Cover“ a tak dále.
V současné době vychází album plné superlativů, které vydal ve společném projektu s geniálním Jeff Scott Sotem. Zároveň získává ocenění Grammy jako metalový baskytarista roku.
Následující evropské turné DAVID ELLEFSON BAND, kterého jsme součástí, je plné očekávání a bezpochyby jedním z velkých heavy-metalových svátků.
Předpokládaná sestava:
David Ellefson – bass, voc
Andrea Martongelli – guit (Ellefson,Arthemis,Power Quest)
Walter Cianciusi - guit (Geoff Tate Band)
Titta Tami – voc (Ehfar)
Roberto Pirami – drums (BLAZE BAYLEY, Vinnie Moore, Gus G)
Celý večer otevírá osvědčená tuzemská metalová formace MetalCraft, kterou můžete znát nejen z výborného alba „Cannonball“, ale také z mnoha odehraných koncertů ať sólových nebo např. předskakování legendám LOUDNESs či Chrise Holmese z W.A.S.P.
Vstupenky v sítích Ticketstream, Ticketmaster a pokladně Městského společenského domu za 500,- CZK (600,- CZK na místě).

Rósín Murphy
IRSKÁ ZPĚVAČKA, TEXTAŘKA A PRODUCENTKA Róisín Murphy JE ZNÁMOU DISCO KRÁLOVNOU. JEJÍ VOKÁLY PATŘÍ K NEZAPOMENUTELNÝM. ŠESTÉ SÓLOVÉ STUDIOVÉ ALBUM „HIT PARADE“ BYLO VYDÁNO V ZÁŘÍ 2023 PROSTŘEDNICTVÍM NINJA TUNE A PRODUKOVAL HO DJ KOZE. RÓISÍNINO NOVÉ ALBUM „HIT PARADE“ MÁ SKVĚLÉ OHLASY A POSLUCHAČI VYZDVIHUJÍ PŘEDEVŠÍM JEHO VIBE, TEXTY, ZPĚVAČČIN HLAS A SKVĚLÝ ZVUK.
RÓISÍN SE PREZENTUJE VÝSTŘEDNÍM ZPŮSOBEM, NA PÓDIU VŽDY ZÁŘÍ A EXHIBUJE S MASKAMI A V NÁPADITÝCH KOSTÝMECH. JAK SAMA ŘÍKÁ: „MYSLÍM, ŽE BY MI TO ZLOMILO SRDCE, KDYBYCH UŽ NIKDY NEMOHLA STÁT NA PÓDIU A ZPÍVAT“.
NA SÓLOVOU DRÁHU SE RÓISÍN VYDALA V ROCE 2005 PO OSMILETÉ SPOLUPRÁCI S MARKEM BRYDONEM, SE KTERÝM SPOLEČNĚ TVOŘILI IKONICKÉ ELEKTRO DUO MOLOKO. VYDALI SPOLEČNĚ CELKEM ČTYŘI STUDIOVÁ ALBA S HITY JAKO „THE TIME IS NOW“ NEBO „SING IT BACK“.
S DLOUHOLETÝM SPOLUPRACOVNÍKEM A KAMARÁDEM DJEM PARROTEM VYDALA V ROCE 2019 SINGL „INCAPABLE“ A V BŘEZNU 2020 SINGL „MURPHY’S LAW“. PÁTÉ RÓISÍNINO ALBUM „RÓISÍN MACHINE“, KTERÉ VYŠLO V ROCE 2020, BYLO VYVRCHOLENÍM JEJICH SPOLUPRÁCE.
KONCERT Róisín Murphy SLIBUJE VELKÝ PŘÍVAL JEJÍ ENERGIE A ORIGINÁLNÍ POPOVOU NÁLOŽ.

MOTHER MOTHER
MOTHER MOTHER SE VRACEJÍ ZPĚT DO PRAHY V RÁMCI JEJICH ZATÍM NEJVĚTŠÍHO TOUR A PŘEDSTAVUJÍ NOVÝ SINGLE „TO MY HEART“.
PLATINOVĚ OCENĚNÍ ALT-POPOVÍ ROCKEŘI MOTHER MOTHER, KTEŘÍ LOŇSKÝ ROK VYSTOUPILI PŘED Imagine Dragons V PRAŽSKÝCH LETŇANECH, DNES OZNÁMILI ROZSÁHLÉ TURNÉ PO VELKÉ BRITÁNII A EVROPĚ V ROCE 2024. TURNÉ O 30 ZASTÁVKÁCH, KTERÉ ZAČÍNÁ 17. ÚNORA 2024 V BRITSKÉM SHEFFIELDU, PŘEDSTAVUJE DOSUD NEJAMBICIÓZNĚJŠÍ TURNÉ KAPELY SE ZASTÁVKAMI V 17 ZEMÍCH A VČETNĚ VEČERA V IKONICKÉ LONDÝNSKÉ OVO WEMBLEY ARENĚ.
DNES BYLO TAKÉ OZNÁMENO VYDÁNÍ NOVÉHO SINGLU “INTO MY HEART”, POVZNÁŠEJÍCÍ SKLADBY, KTERÁ POSLUCHAČE ZAVEDE NA INTROSPEKTIVNÍ CESTU, JEŽ SE VRACÍ K JEJICH RANÉ TVORBĚ. TURNÉ A UVEDENÍ PÍSNĚ PŘICHÁZÍ V NÁVAZNOSTI NA NEDÁVNÁ TRIUMFÁLNÍ FESTIVALOVÁ VYSTOUPENÍ KAPELY PŘED DESÍTKAMI TISÍC FANOUŠKŮ, SE ZASTÁVKAMI NA NEJVLIVNĚJŠÍCH SVĚTOVÝCH AKCÍCH: READING A LEEDS, LOLLAPALOOZA V BERLÍNĚ, CHILE, ARGENTINĚ A BRAZÍLII, CORONA CAPITAL V MEXIKU, PUKKELpop V BELGII, FREQUENCY FESTIVAL V RAKOUSKU A LOWLANDS V NIZOZEMSKU. KLIKNĚTE ZDE PRO PŘEHRÁNÍ SKLADBY “TO MY HEART”.
RYAN GULDEMOND, ZPĚVÁK, KYTARISTA A AUTor PÍSNĚ, O NOVÉ SKLADBĚ ŘÍKÁ: “‘TO MY HEART’ JE PÍSEŇ O PUTOVÁNÍ ZRÁDNOU VNITŘNÍ KRAJINOU ULOŽENÝCH TĚLESNÝCH TRAUMAT, ABY ČLOVĚK BEZPEČNĚ DORAZIL DOMŮ DO PROSTORU SRDCE. JE TO TÉMA, KTERÉ ODRÁŽÍ STARÉ PŘÍSLOVÍ: ‘JEDINÁ CESTA VEN JE SKRZ’. TENTO KONCEPT JE NÁM BLÍZKÝ A ČASTO SE K NĚMU VRACÍME, ABYCHOM SE SAMI STALI CELISTVĚJŠÍMI A V IDEÁLNÍM PŘÍPADĚ POSKYTLI POSLUCHAČŮM URČITOU PODPORU, POKUD SE OCITNOU NA PODOBNÉ, ČASTO KAMENITÉ CESTĚ ZPĚT K OTEVŘENÉMU SRDCI. HUDEBNĚ JE TO VELMI KLASICKÁ MOTHER MOTHER, S AKUSTICKOU KYTAROU A HARMONIEMI TRIA, KTERÉ NÁS PROVÁZEJÍ, COŽ JE ESTETIKA, KTERÁ SE NA NOVÉM ALBU OPAKUJE.”
O SKUPINĚ MOTHER MOTHER
KAPELA MOTHER MOTHER, KTEROU TVOŘÍ RYAN GULDEMOND (ZPĚV, KYTARA), MOLLY GULDEMOND (ZPĚV, KLÁVESY), JASMIN PARKIN (ZPĚV, KLÁVESY), ALI SIADAT (BICÍ) A MIKE YOUNG (BASKYTARA), JE ZNÁMÁ PŘEDEVŠÍM SVÝM HLUBOKÝM VZTAHEM S FANOUŠKY A TÍM, ŽE DO SVÉ ŽIVÉ SHOW VNÁŠÍ ENERGII VELIKOSTI STADIONU, AŤ UŽ SE ODEHRÁVÁ NA JAKÉMKOLI PÓDIU. POSLÁNÍM KAPELY, KTERÁ ZPÍVÁ O TÉMATECH ODCIZENÍ A OBROVSKÉ TOUZE PO SEBEPŘIJETÍ A SPOLEČENSKÉM PŘIJETÍ, JE BÝT DOMOVEM PRO DUŠE, KTERÉ MAJÍ POCIT, ŽE NIKAM JINAM NEZAPADAJÍ. MOTHER MOTHER BYLI NEDÁVNO KATAPULTOVÁNI DO NOVÉ STRATOSFÉRY VŠEOBECNÉHO ÚSPĚCHU PO VYDÁNÍ KRITIKOU OCEŇOVANÉHO STUDIOVÉHO ALBA INSIDE. JEJICH VÝBUŠNÝ NÁSLEDOVNÍK “HAYLOFT”, “HAYLOFT II”, SE SPOJIL S FANOUŠKY PO CELÉM SVĚTĚ A NYNÍ JE V USA CERTIFIKOVÁN JAKO ZLATÝ A V DOMOVSKÉ KANADĚ SE BLÍŽÍ K PLATINĚ. ŘADA RÁDIOVÝCH HITŮ NA PRVNÍM MÍSTĚ V KANADĚ, 6 MILIARD GLOBÁLNÍCH STREAMŮ A NĚKOLIKANÁSOBNÉ UMÍSTĚNÍ V ŽEBŘÍČKU BILLBOARD UPEVŇUJÍ JEJICH NOVĚ NABYTÝ GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. VĚTŠINU LOŇSKÉHO ROKU STRÁVIL KVINTET NA TURNÉ PO CELÉM SVĚTĚ, KDE HRÁL PRO VYPRODANÉ SÁLY OD DIVADEL PO STADIONY, ABSOLVOVAL NĚKOLIK VYPRODANÝCH HEADLINE TURNÉ V EVROPĚ, VELKÉ BRITÁNII, KANADĚ, AUSTRÁLII A USA A TAKÉ MINULÁ A NADCHÁZEJÍCÍ FESTIVALOVÁ VYSTOUPENÍ NA FESTIVALECH READING + LEEDS, LOLLAPALOOZA V ARGENTINĚ, BRAZÍLII, CHILE A BERLÍNĚ, CORONA CAPITAL V MEXIKU, PUKKELpop V BELGII, FREQUENCY FESTIVAL V RAKOUSKU, LOWLANDS V NIZOZEMSKU A DALŠÍCH.
SUPPORT: MONCRIEFF

Judas Priest
Judas Priest SE VRACÍ DO ČESKÉ REPUBLIKY SE SVÝM
Metal MASTERS 2024“ TOUR A POTĚŠÍ TAK JEJICH FANOUŠKY PO NEDÁVNO
ZRUŠENÉM KONCERTĚ OZZYHO OSBOURNA,
NA KTERÉM MĚLI VYSTUPOVAT JAKO HOSTÉ.
NA JEJICH ZASTÁVCE V PRAŽSKÉ O2 ARENĚ 29. BŘEZNA JE DOPLNÍ DALŠÍ
SKVĚLÉ KAPELY Saxon A Uriah Heep.
CENA VSTUPENEK OD 1390,- KČ
VSTUPENKY V PRODEJI V SÍTÍCH TICKETMASTER A TICKETPORTAL OD 1. 6. 2023 V 10:00
PŘEDPRODEJ LIVE NATION KLUB, O2, IDNES PREMIUM A FAN KLUB OD 29. 5. 2023 V 10:00
V roce 2022 byla tato nejvytíženější kapela uvedena do Rock & Rollové síně slávy - na začátku téhož roku vyrazila na přeložené
světové turné na podporu 50. výročí kapely, které zahrnovalo koncerty v USA, Evropě, Mexiku a Jižní Americe.
V roce 2023 kapela pokračuje v práci na novém studiovém albu, které by mělo vyjít začátkem příštího roku. V roce 2024
se ikony vydají na své další světové turné, které začne ve Velké Británii, poté bude pokračovat v Evropě a následně v USA
a dalších zemích. Dá se říci, že Judas Priest si i nadále drží pozici jedné z největších a nejlepších britských kapel, které vznikly
za posledních více než 50 let.
BIO Judas Priest
Je jen málo heavymetalových kapel, kterým se během své téměř padesátileté kariéry podařilo dosáhnout takových výšin jako
Judas Priest. Jejich přítomnost a vliv jsou stále na vrcholu, což dokazuje album "Firepower" z roku 2018, které se stalo nejlépe
prodávaným albem jejich kariéry, vítězství na Grammy 2010 v kategorii "Nejlepší metalový výkon", ocenění VH1 Rock Honors
2006 a nominace do Rock and Roll Hall of Fame 2017.
Judas Priest vznikli v roce 1969 v anglickém Birminghamu (v oblasti, kde se podle mnohých zrodil Heavy Metal). Rob Halford,
Glenn Tipton, K. K. Downing a Ian Hill tvořili jádro hudebníků (spolu s několika různými bubeníky v průběhu let), kteří změnili
tvář heavy metalu. Po několika albech z roku 1974 "Rocka Rolla" a 1976 "Sad Wings of Destiny" se tato sestava dostala na vrchol.
Výsledkem byla čtveřice alb, která Priest oddělila od zbytku hardrockové smečky - "Sin After Sin" z roku 1977, "Stained Class"
a "Hell Bent for Leather" z roku 1978 a "Unleashed in the East" z roku 1979, na kterém se zrodily takové metalové hymny jako
"Sinner", "Diamonds and Rust", "Hell Bent for Leather" a "The Green Manalishi (With the Two-Pronged Crown)". Priest byli také
jednou z prvních metalových kapel, které začaly nosit výhradně kůži a cvočky - tento styl se začal objevovat v této éře a nakonec
si ho oblíbili metalisté po celém světě.
Dalo by se říci, že kapele Priest 80. léta prostě patřila, protože co se týče čistého metalu, neměla konkurenci a vydala taková
klasická alba jako "British Steel" z roku 1980, "Point of Entry" z roku 1981, "Screaming for Vengeance" z roku 1982 a "Defenders of
the Faith" z roku 1984. Z těchto titulů opět vzešel nespočet nestárnoucích metalových hymen včetně 'Breaking the Law', 'Living After
Midnight', 'Heading Out to the Highway' a 'You've Got Another Thing Coming'. Osmdesátá léta byla také dekádou, kdy se Priest stali
headlinerem světových arén a nabídli strhující sety na největších světových festivalech, včetně vůbec prvního festivalu Monsters of
Rock v Donington Parku (1980) ve Velké Británii, festivalu US (1983) ve Spojených státech a Live Aid (1985) ve Spojených státech.
Ve zbývající části 80. let se Priest věnovali melodičtějšímu hard rocku na albech "Turbo" z roku 1986 a "Ram it Down" z roku
1988 (kromě druhého koncertního setu "Priest...Live!" z roku 1987) a poté vydali pravděpodobně nejtěžší album celé své kariéry,
"Painkiller" z roku 1990 (na kterém se objevil Scott Travis za bicími). V roce 2004 byli Judas Priest speciálními hosty na Ozzfestu,
kde vystoupili po boku Black Sabbath, a o rok později vydali album "Angel of Retribution".
V roce 2008 vyšlo dvoudiskové koncepční album 'Nostradamus', které se umístilo na 11. místě v žebříčku Billboard 200, a o rok
později bylo vydáno album 'A Touch of Evil: Live' (díky němuž skupina získala již zmíněnou cenu Grammy za vražednou interpretaci
klasiky 'Dissident Aggressor').
V roce 2011 Downing oznámil, že ze skupiny odchází. Judas Priest se rozhodli pokračovat v práci na kytaře a angažovali
nováčka Richieho Faulknera, který stále toužil pokračovat ve vlajce metalu. Zdálo se, že tento krok kapelu oživil, o čemž svědčí
show¬stealové vystoupení v televizním pořadu "American Idol", které zároveň posloužilo jako Faulknerovo debutové vystoupení
s kapelou (rovněž v roce 2011, stejně jako vydání nové kompilace "The Chosen Few", která obsahovala klasiky Priest vybrané těmi
největšími metalovými jmény) a koncertní DVD "Epitaph" v roce 2013. Další studiový počin Priest měl přijít v roce 2014, 'Redeemer
of Souls', který se vyšplhal v americké hitparádě na šesté místo a byl podpořen dalším silným turné.