The Hives

Datum akce: 
18. 9. 2023
Interpret: 
Styl hudby: 

THE HIVES VYDÁVAJÍ PO 11 LETECH NOVÉ ALBUM A PŘEDSTAVÍ HO I V PRAZE
Klasici Garage punkového žánru, švédští THE HIVES, vydávají po jedenácti letech novou desku. Album s názvem The Death of Randy Fitzsimmons představí 18. září v Lucerna Music Baru. Pro fanoušky je to ta nejlepší možná náhrada za zrušený koncert z roku 2021, který THE HIVES nemohli odehrát kvůli covidu. Po víc než dekádě od poslední desky jsou totiž všichni příznivci téhle švédské pětice po nové tvorbě opravdu hladoví. Pokud mezi ně taky patříte, tohle si nemůžete nechat ujít!
Ochutnávka z nového alba - singl Bogus Operandi: https://www.youtube.com/watch?v=XVK...
Vždy originální THE HIVES mají i pro víc než desetiletou pauzu ve vydávání nových věcí originální vysvětlení. Autorem jejich skladeb je totiž odnepaměti tajemný Randy Fitzsimmons a kapela tvrdí, že od vydání posledního alba Lex Hives (2012) s Randym nebyla v kontaktu. Zvláštní báseň a nekrolog ve švédských novinách dovedly THE HIVES k Fitzsimmonsově hrobce, namísto jeho Těla, ale bylo pod čerstvou hlínou několik nahrávek, obleky a kousek papíru s textem The Death Of Randy Fitzsimmons. Materiály pro jejich novou desku.
Legenda nebo ne, THE HIVES vyšlou do světa 11. srpna celkem dvanáct nových skladeb a podle úvodního singlu s videoklipem Bogus Operandi, se fanoušci můžou těšit na pořádnou pecku pěkně po hivovsku.
K novému albu říká frontman Pelle Almqvist: „Není na něm žádná vyzrálost nebo něco podobnýho. Protože kdo by chtěl vyzrálý Rock’n’roll? Mám pocit, že v tomhle vždycky lidi dělají chybu. ‚Je to jako Rock’n’roll, ale dospělý‘ – to nikdo nechce! V tu chvíli z toho vytrhnete to dobrý. Rock’n’roll nemůže dospět, je to věčný teenager a tohle album je přesně takové. Je to díky našemu nadšení a to se nedá předstírat.“
THE HIVES během své pětadvacetileté kariéry oslovili celý svět. Vyprodávali a vyprodávají stadiony, stáli na pódiích po boku legend od AC/DC po The Rolling Stones, prodali miliony desek. Nové studiové album bylo dlouho očekávané a první vlaštovka z něj potvrzuje, že THE HIVES, tak jak je fanoušci milují, jsou pořád v té nejlepší formě a že jejich turné bude vyladěné do posledního detailu.

https://musicbar.cz/cs/program/the-...