GoGo Penguin

Datum akce: 
13. 1. 2022
Interpret: 
Styl hudby: 

"Radiohead britského jazzu", ale inspirují se napříč žánry, zaslechneme ozvěny trip hopu, jazzu, elektronické, rockové i klasické hudby. GoGo Penguin za osm let existence vydali šest alb. Příznivé recenze získalo již jejich debutové album Fanfares (2012) a jejich druhé album v2.0 (2014) bylo zařazeno do užšího výběru cen Mercury Prize v kategorii album roku (společně po boku s nahrávkami Damona Albarna, Young Fathers nebo Jungle). GoGo Penguin představí své nejnovější album s názvem GGP/ RMX, které vyšlo v květnu 2021.

Za silné inspirační zdroje hudby GoGo Penguin bývají považováni Aphex Twin, Squarepusher, Massive Attack, Esbjörn Svensson Trio nebo Briana Eno. Z moderní klasické hudby jsou inspirování tvorbou skladatelů Dmitrije Šostakoviče a Clauda Debussyho, ale i soudobým skladatelem minimalistické hudby Philipem Glassem.

PROHLÁŠENÍ GoGo Penguin:

“Hi all, the last 18 months have been really hard for everyone and we have really missed playing concerts. We were especially looking forward to performing again this Autumn.
Unfortunately, due to some unforeseen circumstances, we have been forced to postpone these shows.
We’re really sorry to let everyone down, and where ever possible we’ll be rescheduling the dates for next year.
Thanks everyone, please stay well.