Palác Akropolis Praha

Matt Schofield Trio

Další bluesová parádička se odehrála v Paláci Akropolis, kde vystoupil britský bluesman Matt Schofield se svým triem.
V České republice vystoupil vůbec poprvé a hned sklízel bouřlivé ovace za svá precizní sóla. Pozadu nezůstavali ani jeho spoluhráči, za bicími exceloval Evan Jenkins a klávesy opanoval Jonny Henderson.
Na dvě skladby se přidala zpěvačka Christine Tambakis.
O rozehřátí publika se výtečně postarali Jiří Maršíček Trio.

The Matt Schofield Trio

Výjimečný britský bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British blues Awards, člen Britské bluesové síně slávy, dle magazínu Guitar & Bass jeden z deseti nejlepších britských bluesových hudebníků srovnávaný s Ericem Claptonem nebo Peterem Greenem a dle magazínu Guitarist jeden z nejobdivuhodnějších britských hráčů na tento nástroj.

Cyrille Aimée

Jazz kořeněný New Yorkem, Paříží i Karibikem
Zpěvačka s kořeny ve Francii i Dominkánské republice užívá improvizaci nejen v hudbě, ale i v životě. Z tajných večírků s romskými muzikanty ve Francii se propracovala na Broadway, na prestižní jazzové festivaly, i k nominaci na Grammy.

Erik Truffaz

Erik Truffaz, špička evropského jazzu, se po 3 letech vrací do Prahy, navíc s novým programem k právě vydanému albu Rollin’. Truffaz natočil bezmála 20 alb a prosadil se po celém světě. “Jazz se šťávou i duší, a spoustou otevřeného prostoru,” napsal o něm Rolling Stone. “Inteligentní, nekompromisní hudba současnosti, kterou hrají virtuózní hráči s bohatou fantazií a odvahou,” píše časopis JazzTimes.

Precedens 40 let

Interpret: 

Kapela Precedens v čele s Martinem Němcem oslavila 40 let na scéně koncertem v Paláci Akropolis.
Během večera zazněly skladby z celé dlouhé historie kapely a na podiu, kromě současné sestavy se zpěvačkou Danielou Langrovou, zazpívala i dloholetá členka s nezaměnitelným hlasem Bára Basiková. Jako další host zazpívali Jan Sahara Hedl a Michal Prokop.

Bukahara

Kapelu Bukahara založili v roce 2009 čtyři muzikanti, kteří se seznámili při studiu jazzu na kolínské hudební univerzitě. I po více než deseti letech znovu a znovu překvapují a okouzlují své publikum. Každý, kdo už Bukaharu zažil naživo tak ví, s jak čistou extází se zapisuje do srdcí svých fanoušků.

Fred Wesley & The New JB’s

Mistrovský trombonista a aranžér, který byl vždy na správném místě, ale až donedávna se držel v pozadí. Začínal s Ikem a Tinou Turnerovými, ve vrcholných letech Jamese Browna byl jeho skladatelem i kapelníkem. Později aranžoval a hrál se superkapelami funkové éry Parliament-Funkadelic a Bootsy’s Rubber Band. Wesley se objevil v dokumentu soul Power, stejně jako v oscarovém filmu Muhammad Ali: Na vrcholu (1996).

Stránky

Přihlásit se k odběru Palác Akropolis Praha