Gioli & Assia

Datum akce: 
17. 3. 2022
Interpret: 
Místo: 

Gioli & Assia - výjimečné ženské duo elektro/popové scény poprvé live v ČR
Fúze elektronické hudby s živou instrumentací v podání mladého italského DJs dua, které dokáže originálním způsobem spojovat klasické zvuky s vibracemi house music, indie a popu, nabízí unikátní zážitek, který zvedá ze židlí publikum na celém světě.
Producentky, skladatelky, zpěvačky a multiinstrumentalistky Gioli (Giorgia Lipari) a Assia (Assia Navia) nejdříve spolupracovaly jako umělkyně a manažerka, v listopadu 2016 společně založily vlastní hudební vydavatelství s názvem Diesis Records a v dubnu 2017 už se představily jako duo Gioli & Assia. Společnou uměleckou kariéru odstartovaly singlem „Stay Closer“ a od té doby plní taneční parkety po celém světě. Gioli hraje na klavír, violoncello, bicí, kytaru a handpan a Assia ji doplňuje zpěvem. V březnu roku 2018 vydaly své debutové album „Instantanee“, po kterém následovalo album „Night Experience“. Rok 2019 byl ve znamení řady singlů jako „Fever“, „Feel Good“, „Blame On Me“, „Inside Your Head“ a také jejich vlastních kreativních coververzí. Posléze duo vydalo další originální skladby – „Blind“, „Breathing“ a „Emptiness“ – a v roce 2021 EP s názvem „Moon Faces“.
V dubnu 2019 Gioli & Assia zahájily sérii živých přenosů #DiesisLive. Nejznámějším z nich s téměř 22 miliony zhlédnutí na YouTube se stal ten poslední – #[email protected] ze sopky Etna na Sicílii.
Po podzimním turné v Americe se Gioli & Assia vrací do Evropy a my se na ně můžeme těšit v Praze v klubu Fuchs2.