Digitalism

Datum akce: 
19. 11. 2021
Interpret: 
Místo: 

Digitalism speciálním hostem klubové edice glorchestra v ROXY

Příběh Digitalism je o věcech, které se mění, a o těch, které se nemění. Jens Moelle a Ismail „Isi“ Tuefekci se potkali v jednom hamburském obchodě s deskami v roce 2004. Isi nakupoval v Underground Solution, ráji elektronicy, kde Jens pracoval.
Krátce před jedním z večírků, který v obchodě pořádali, onemocněl DJ, a tak majitel obchodu požádal Isiho, aby zahrál s Jensem, aniž by tušil, že ti se mezitím již stali kamarády a společně dokonce začali produkovat vlastní tvorbu. Původně šlo jen o zábavu.
Vytvářeli tracky pro zaplnění děr v setech – když nemohli najít tu správnou skladbu, vytvořili vlastní. Ambice dua byly skromné. Takže když vyšel jejich edit skladby „Seven Nation Army“ od The White Stripes v limitované edici, která se okamžitě vyprodala, byl to pro ně velký okamžik.
Od té doby vydali celkem sedm alb a nespočet singlů. Tracky jako Pogo, Wolves nebo i aktuální remix Breathe jsou založené na pro Digitalism typickém crossoverovém zvuku, jehož kořeny lze najít jak v indie, tak v technu.