Support Lesbiens a Waltari zdvojnásobují své turné

Styl hudby: 
Místo: 

Na četné žádosti příznivců obou skupin a pro zájem pořadatelů z ostatních měst, rozšiřují Support Lesbiens s Waltari své společné podzimní turné o další koncertní zastávky. Vyjma dříve ohlášených měst kapely zavítají nově také do Jablonce nad Nisou, Plzně, Brna, Krnova a Českých Budějovic.

Turné vypukne 15.listopadu, bezmála přesně dvacet let poté, co se Support Lesbiens a Waltari střídali na jednom pódiu na pražském festivalu Cross Town Traffic.  

“Waltari znám přes dvacet let a i když byli vždy tvrdší kapelou než my, líbilo se mi, jak mají stylově široký záběr. Myšlenku společného turné podpořilo i setkání s jejich klávesistou, který se přišel podívat na křest naší poslední desky" říká kytarista Hynek Toman. 

A budou to právě skladby z loňského alba Leave A Message +420 602 30 30 35, které doprovodí největší hity Support Lesbiens na podzimním turné. Vedle stálic typu Sweet Little Something, Cliché nebo Twice Shy tak zazní např. Changes, The City nebo skladba Love Is Nonsense, ke které skupina v závěru prázdnin natočila videoklip.

Do zahájení turné kapela plánuje zvěřejnit ještě videoklip k písni Mr. Zero, kterou tento týden vysílá do rozhlasového éteru a vydat záznam akustického koncertu, který odehrála pro projekt hudební stanice Óčko "G2 acustic stage" počátkem září v Retro Music Hall. K výborné atmosféře tohoto koncertu, který bude v listopadu vydán jak na DVD tak CD, přispěla i účast tří výtečných hudebních hostů - herečky, bavičky a moderátorky Ivy Pazderkové, která  Support Lesbiens doprovodila na ukulele, zpěvačky Kataríny Landlové a perkusionisty Tokhiho.

Waltari

Českým publikem zbožňovaná pětice muzikantů z Helsinek, která proslula strhujícím mixem zdánlivě neslučitelných žánrů  a živelnými koncerty, vznikla v roce 1986. Do dnešního dne vydali Waltari včetně kompilací a EP nahrávek devatenáct alb, koncertovali bezmála po celém světě, spolupracovali s Finským národním baletem i řadou symfonických orchestrů. Do Čech, které vnímají jako svůj druhý domov, zavítali prvně hned zkraje porevoluční éry. Od té doby zde odehráli desítky koncertů napříč celou republikou a navázali spolupráci s tuzemskou hudební scénou, když nahrávali či vystupovali s Lenkou Dusilovou nebo kapelou Wohnout.

V současnosti Waltari dokončují nové album, které vyjde v celé Evropě v lednu příštího roku. Na první singl z desky se ale fanoušci kapely mohou tešit ještě před zahájením turné se Support Lesbiens.

Waltari a Support Lesbiens TOUR 2014:

15.11. Pardubice - ABC Klub 

16.11. Písek - KD Písek

17.11. Zlín - Masters of Rock café

18.11. Praha - Rock Café

21.11. Most - KD Meduza

22.11. Jablonec nad Nisou - Woko Music Club

23.11. Plzeň - KD Šeříkovka

27.11. Brno - KC Semilasso

28.11. Karlovy Vary - Lidový dům

29.11. Krnov - Kofola Music Club

3.12.   Ostrava - DK Akord

4.12.   České Budějovice - Art IGY

Více na:

www.supportlesbiens.cz, www.facebook.com/OficialniSupporti a www.facebook.com/Waltari