Béla Fleck, Edmar Castañeda, Antonio Sanchez
Banjo, harfa a bicí v podání amerického virtuoza na Bély Flecka, Edmara Castañedy z Kolumbie a Antonio Sáncheze z Mexica nadchlo ve vyprodaném sále Archa+.
Banjo, harfa a bicí v podání amerického virtuoza na Bély Flecka, Edmara Castañedy z Kolumbie a Antonio Sáncheze z Mexica nadchlo ve vyprodaném sále Archa+.
Poprvé se spolu na jednom podiu sešli vynikající norští muzikanti Nils Petter Molvær & Daniel Herskedal.
Vynikající společný koncert koncert byl beznedějně vyprodán a tak byl zařazen ještě druhý, ten samý den.
BEATrio Bély Flecka, Edmara Castañedy a Antonia Sáncheze se pro velký úspěch vrací do Prahy
Nils Petter Molvær a Daniel Herskedal zahrají poprvé spolu
A navíc to vypadá na světovou premiéru dua 15. ledna 2026 v Praze. Po právu, neboť nabídka na společný projekt fenomenálních norských hudebníků přišla právě z Prahy.
Nabalüm rozhýbe diváky v pulsu moderní Afriky.
Jeden z nejvlivnějších kytaristů současnosti John Scofield se vrací do Prahy
Marta Sanchez představí Praze emocemi nabitý, hluboce osobní repertoár kritikou oslavovaného triového alba Perpetual Void.
Dave Holland a Lionel Loueke předvedou sílu spojení.
Kvarteto hudebních hledačů a nomádů objevilo na křižovatce svých cest čarokrásnou hudbu, přirozeně čerpající z nejrůznějších hudebních tradic. Včetně těch klasických, jazzových, afrických, orientálních i latinskoamerických.
V Divadle Hybernia vystoupili Izraelský kontrabasista Avishai Cohen a japonský pianista Makoto Ozone.
Avishai Cohen a Makoto Ozone dali společnému projektu přímočarý název The Amity Duet, Duo Přátelství. Za hlavní inspiraci ke spolupráci totiž považují „přátelství, mír, harmonii a vzájemné porozumění“.
Legenda africké hudby, malijský zpěvák Salif Keita se svou kapelou vystoupil v zaplněném Lucerna Music Baru.
Salif Keita v čechách již několikrát vystoupil a má zde početné publikum a nadšení fanoušci si vychutnali další z jeho skvělých koncertů.
Přijede Salif Keita, „zlatý hlas Afriky“ se znovu rozezní Prahou
Melissa Aldana se narodila v chilském Santiagu a vyrůstala v hudební rodině. Její otec i dědeček hráli na saxofon a ona se v jejich šlépějích vydala, když jí bylo pouhých šest let. Ve 24 letech se stala první instrumentalistkou a prvním jihoamerickým hudebníkem, který vyhrál Mezinárodní jazzovou saxofonovou soutěž Thelonia Monka, později absolvovala na proslulé Berklee College. V roce 2019 vydala úspěšné album Visions inspirované Fridou Kahlo.
Virtuózní senegalský baskytarista, skladatel a pocitový zpěvák Alune Wade vystoupil v pražském Divadle u hasičů, kde představil nejnovější projekt Sultan.
Vynikající americký jazzový kytarista, držitel dvacítky cen Grammy, Pat Metheny vystoupil v divadle Hybernia.
Pat Metheny patří bezesporu mezi světovou jazzovou špičku, což dokázal i v divadle Hybernia, kdy Methenymu a jeho spoluhráčům, po více než dvouhodinovém koncertu tleskal celý sál ve stoje.