The Smashing Pumpkins - The World Is a Vampire

Datum akce: 
4. 7. 2024
Styl hudby: 
Místo: 

The Smashing Pumpkins, legendární americká rocková kapela, se vrací do Prahy! Skupina, kterou v roce 1988 založili Billy Corgan a James Iha v Chicagu, se proslavila svým jedinečným zvukem, kombinujícím alternativní Rock, grunge a psychedelii. Mezi jejich největší hity patří "1979," "Bullet with Butterfly Wings," "Tonight, Tonight," a "Disarm." Kapela si získala věrné fanoušky po celém světě díky svým energetickým koncertům a inovativní hudbě, která přetrvává generace.

Turné "The World is a Vampire" sklízí pozitivní ohlasy od samého počátku evropské části turné, na kterou navazuje koncem léta část severoamerická. Recenzenti chválí nejen výběr písní, které zahrnují jak staré hity, tak novější skladby, ale také vizuální stránku koncertů. Podle magazínu Rolling Stone je turné "intenzivní hudební zážitek, který fanouškům připomíná, proč jsou The Smashing Pumpkins jednou z nejvlivnějších kapel své generace." Billboard zase vyzdvihuje skvělou atmosféru koncertů a energii, kterou kapela přináší na pódium, čímž dokazuje, že jejich hudba stále rezonuje s publikem po celém světě.

V roce 2023 vydali The Smashing Pumpkins své poslední album "Atum," které je závěrečnou částí trilogie, jež počala albem "Mellon Collie and the Infinite Sadness" a pokračovala "Machina/The Machines of God." Album "Atum" je ambiciózní projekt, který spojuje různé hudební styly a tematicky se zaměřuje na introspektivní otázky a osobní reflexe. Kritici oceňují album za jeho hloubku a kreativitu, přičemž AllMusic ho označuje za "triumfální návrat k formě" a NME vyzdvihuje jeho "komplexní a inovativní kompozice."

The Smashing Pumpkins vystoupí 4. července 2024 v pražském O2 Universum. Tento koncert bude jedinečnou příležitostí vidět kapelu naživo v plné síle. Připravte se na večer plný energie, nezapomenutelných hitů a skvělé atmosféry. Vstupenky jsou v prodeji, takže neváhejte a zajistěte si své místo na tomto výjimečném hudebním zážitku, který slibuje být jedním z vrcholů letošní koncertní sezóny!