St. Vincent

Datum akce: 
16. 6. 2022
Interpret: 

Americká zpěvačka, skladatelka a producentka představí v Lucerna Music Baru své aktuální album Daddy’s Home, které vyšlo v květnu 2021. Vstupenky jdou do prodeje v pátek 9. 7. v 10:00.

Nové album St. Vincent získalo v recenzi časopisu Rolling Stone čtyři hvězdy a bylo charakterizováno jako „zmutovaný druh retropopu nasáklý tradičním New Yorkem“. Daddy’s Home, šesté album Annie Clark, jinak známé jako St. Vincent, je nejnovější podobou neustále se vyvíjející umělkyně, která je považována za konzistentně inovativní a fascinující tvář moderní hudby. V zimě 2019 získala titulní skladba jejího mistrovského alba Masseduction z roku 2017 ocenění Grammy za nejlepší rockovou píseň a album cenu za Best Recording Package. Ve stejném roce byl její otec propuštěn z vězení. Tehdy St. Vincent začala skládat písničky, které se staly náplní desky Daddy’s Home, písničky, které procházejí cestu od jeho uvěznění v roce 2010 až k deskám, které jí v dětství hrál. Desky, které pravděpodobně slyšela víckrát než nějaké jiné. Hudbu, která vznikala v centru sépiově tónovaného New Yorku v letech 1971-1975. Skřípavou. Usmolenou. Špinavou.

První světlo světa spatřily takové nahrávky ve formě skladeb Pay Your Way In Pain a The Melting Of The Sun zahraných před diváky Saturday Night Live — tady vynikla schopnost Annie Clark nastrouhat její hlas v souladu s tóny jejího nejnovějšího modelu kytary Ernie Ball Music Man. V následujících týdnech se praskot sedmdesátkového vinylu prolnul se zrněním sedmdesátkového celuloidu na Down, podmanivé třetí a poslední nabídce z alba, které následně vyšlo 14. května.

Reakce na desku byly nadšené: „V průmyslu plném umělců, kteří se prohlašují za jedinečné, si tohle označení nezaslouží nikdo jiný víc než St. Vincent“ (INTERVIEW), „Sound St. Vincent je električtější než kdykoliv předtím“ (LOS ANGELES), „St. Vincent se dostala do bodu, kdy ji nelze nevidět, protože v indie popu není Annie Clark nikdo podobný“ (PASTE).

St. Vincent v rámci turné s tímto letošním albem dorazí i do Prahy. Nepropásněte pozvání strávit noc s Candy Darling ve světě Daddy’s Home.