Michal Prokop, Framus V a hosté

Datum akce: 
21. 12. 2021
Styl hudby: 
Místo: 

S Vánočním koncertem se Michal Prokop vrací do staroslavné Lucerny.
Co by to bylo za Vánoce bez pořádného koncertu? A ten po roční pauze nabízí tradičně v prosinci zpěvák a skladatel Michal Prokop se svou skupinou Framus Five a řadou hostů. Vánoční koncerty Michala Prokopa mají vždy něco specifického, kvůli čemu rozhodně stojí za návštěvu. Nositel ceny Síň slávy Anděl a speciální ceny iReportu každoročně zve na pódium řadu hostů z české hudební branže, a to jak svých vrstevníků, tak často i o několik generací mladších.
Záda bude Michalu Prokopovi pomyslně krýt inovovaná sestava kapely Framus Five, ve které dlouhodobé spoluhráče Honzu Hrubého, Jirku Šímu, Pavla Razíma, Zdeňka Tichotu a Romana Němce doplnily dvě mladé tváře: brilantní kytarista Pavel Marcel a na klávesy Andy Čermák, kterého můžete znát z festivalu Krásný ztráty, kde vystoupil se svou kapelou Sunflower Caravan.
Kapela Framus V už od léta sklízela jeden úspěch za druhým. Například Lidové noviny označily Prokopův blok na srpnové přehlídce TrutnOFF BrnoON za nejlepší mezi všemi více než padesáti účinkujícími.
Do kalendářů si výrazně poznačte termín 21. prosince, kdy se na snad nejkultovnější české hudební adrese, totiž ve Velkém sále pražské Lucerny, uskuteční Vánoční koncert Michala Prokopa.