King Crimson

Datum akce: 
26. 6. 201827. 6. 2018
Interpret: 
Styl hudby: 
Místo: 

LEGENDÁRNÍ KAPELA King Crimson, KTERÁ MĚNILA DĚJINY ROCKU I SVÉ SLOŽENÍ, SE PO DVOU LETECH VRACÍ DO PRAHY. PŘEDSTAVÍ SE V RÁMCI dvou KONCERTŮ VE FORU KARLÍN. NA KONCERTY JE K DISPOZICI LIMITOVANÉ MNOŽSTVÍ VSTUPENEK K SEZENÍ.
King Crimson založili Robert Fripp a Michael Gilda v roce 1968 a přestože jsou nejčastěji označováni za průkopníky progresivního rocku, v jejich tvorbě se mísí vlivy i jiných hudebních žánrů jako Jazz, vážná hudba, Heavy Metal , Folk, elektronika a celá řada moderních hudebních odvětví.
Během více jak padesátiletého fungování se v kapele vystřídalo přes dvě desítky muzikantů, což se výrazně podepsalo na jejich zvuku i podobě nahrávek. Hned ta první s názvem In the Court Of the King Crimson z roku 1969 je označována za zásadní milník progresivního rocku.
Jejich progresivní přístup k hudbě inspiroval nespočet světových hudebních ikon včele s DREAM THEATER, Nirvanou nebo Talking Heads.
Jediným stálým členem během celé historie skupiny je Robert Fripp, který tak působí de facto jako její lídr. On sám uvedl, že původně nikdy nezamýšlel stát se vedoucím King Crimson. Nicméně od druhého alba silně ovlivňuje hudební i kompoziční styl skupiny a kvůli tomu někteří členové kapelu opustili. A právě Robert Fripp, který je jeden z nejoceňovanějších kytaristů rockové historie seskládal pro obnovenou legendu novou sestavu a v roce 2018 s ní vyráží opět na turné.

Aktivní roky:
1969–1974
1981–1984
1994–2009
2013–současnost

https://www.dgmlive.com/king-crimson