Trutnoff 2023 se vrací ke kořenům

Styl hudby: 

Po sedmi letech návrat z exilu na původní loviště pod hory. Krakonošovy pokličky na plotně budou nadskakovat - s omluvou Pánovi hor.
Příští týden, v první májových dnech, vybubnujeme další kapely našeho Pow-wow. Lístky za přátelských 1700 kůží do 12. května. Tradičně i tento rok platí, že při objednání 9 vstupenek je desátá grátis. Camp zdarma.
Wakan-Tanka! Děkujeme.
TrutnOFF - nejstarší festival svého druhu v zemi, přezdívaný Český Woodstock či Festival s názorem. Jeho počátky sahají do první poloviny osmdesátých let, kdy prvotní ročníky (1984, 1987) rozehnala Státní bezpečnost a pozemky postříkala močůvkou. U zrodu stál i později častý návštěvník festivalu a jeho náčelník Václav Havel. Od roku 1990 se pravidelně konal v Trutnově Na Bojišti, kde se naposledy uskutečnil před sedmi lety (2016). Na brněnské Střelnici se odehrály poslední tři roky pod názvem TrutnOFF BrnoON. K návratu do podkrkonošského Trutnova organizátory přimělo rozhodnutí nové koAlice brněnského magistrátu, která chce v doposud pozapomenutém historickém areálu začít stavět sportoviště. Demoliční práce měli být zahájeny v březnu. Nabídka k návratu naopak zazněla od nového trutnovského starosty i místostarosty. V covidovém roce 2020 byl TrutnOFF BrnoON označen za největší festival co do počtu účinkujících, který se uskutečnil době navzdory i přes pandemická omezení. Podobně tomu bylo i v následujícím roce. V loňském postcovidovém čase se odehrál již se zahraničními kapelami a navštívilo jej několik tisícovek návštěvníků z celé republiky. Festival se vrací do lovišť, z nichž za více než tři desítky let vytvořil kultovní místo a probudil genia loci.

„Festival Trutnov, to je poutní místo a manifestace radosti...“ I. Martin Magor Jirous