Prague Rocks 2: My Chemical Romance

Styl hudby: 
Festival: 

My Chemical Romance ohlásili návrat na koncertní podia a míří i do Prahy, kde se představí v pod širým nebem v Sinobo Stadium.
Skupina MY CHEMICAL ROMANCE patří k nejúspěšnějším formacím nového tisíciletí. Výrazným způsobem ovlivnila směřování rockové hudby a změnila život celé generaci posluchačů. Vznikla v roce 2001 v Newarku v New Jersey a do roku 2013 stihla vydat čtyři studiová alba. Hned druhé nazvané Three Cheers For Sweet Revenge zaznamenalo světový ohlas, prodalo se ho přes milion kopií a pro skupinu bylo vstupenkou mezi rockovou extraligu. V roce 2006 kapela přišla s koncepční deskou The Black Parade, která je považována za jednu z nejdůležitějších rockových desek první dekády tohoto století. My Chemical Romance na ní definovali nové rysy stylu zvaného emo. Jedná se o rockovou operu, jejímž hlavním hrdinou je postava umírající na rakovinu. Nahrávka je považována za klasiku a příznivci emo-rocku ji dodnes řadí mezi zásadní alba hudební historie. Skupina za ni v Evropě získala platinový certifikát, za oceánem má deska status trojnásobné platiny.
V roce 2013 kapela oznámila ukončení činnosti. Přes bezpočet spekulací, které se každý rok pravidelně objevovaly, došlo ke comebacku až na sklonku loňského roku. My Chemical Romace odehráli klubový koncert v Los Angeles a následně oznámili účast na několika velkých letních festivalech.
Vstupenky v prodeji v sítích Ticketmaster a Ticketportal.
Vyjádření kapely:
„Vážení fanoušci My Chemical Romance z České republiky a okolních zemí, z technických a logistických důvodů byl náš pražský koncert přesunut na nové místo – do pohodlné a pohostinnější O2 areny.
Vstupenky na stání u pódia není potřeba jakkoliv vyměňovat.
Vstupenky na stání zůstávají v platnosti a není potřeba je vyměňovat. Z kapacitních důvodů se Vaše vstupenky přesouvají do 4. patra O2 areny na sezení. Pokud Vám tato změna nevyhovuje, máte možnost zažádat o vrácení vstupného přímo u ticketingové společnosti, u které jste vstupenky zakoupili.
Zákazníci, kteří mají vstupenky k sezení, obdrží na svůj účet u ticketingové společnosti, u které vstupenky zakoupili (Ticketmaster nebo Ticketportal), vstupenky nové. Původní vstupenky na sezení do Sinobo Stadium budou zneplatněny.
POZor – vzhledem k tomuto přesunu je nyní kapacita koncertu omezena a zbývá posledních pár vstupenek. Prosím, zajistěte si vstupenky, dokud jsou k dispozici!!!“
Zároveň oznamujeme prvního výjimečného hosta – kapelu Eclipse ze Švédska.
Jako zvláštní host MY CHEMICAL ROMANCE se širšímu publiku v Čechách prvně představí švédská rocková skupina ECLIPSE. Ta v posledních letech díky albům „Paradigm“ a „Wired“, singlům „Viva La Victoria“ (téměř devatenáct miliónů poslechů na Spotify) a „Twilight“ etablovala na kapelu koncertující po celém světě, na těch největších festivalech, ale například i na společných koncertech se Scorpions, ALICEM COOPEREM nebo Aerosmith. Více než 300.000 posluchačů za měsíc na Spotify z ECLIPSE dělají jednu z nejúspěšnějších švédských kapel současnosti.