Divadlo u hasičů

Alune Wade

Interpret: 

Virtuózní senegalský baskytarista, skladatel a pocitový zpěvák Alune Wade vystoupil v pražském Divadle u hasičů, kde představil nejnovější projekt Sultan.

Alune Wade

Virtuózní baskytarista, pocitový zpěvák a invenční skladatel Alune Wade (*1978, Dakar, Senegal) přitáhl pozornost hudebních gurmánů jak vlastními alby, tak v roli sidemana či hosta slavných. Velkou službu mu prokázal baskytarový guru Marcus Miller, když Aluna přizval jako spoluautora skladeb na kritikou oslavované album Afrodeezia (2015).

Omar Sosa & Seckou Keita feat. Gustavo Ovalles

Jeden z nejoriginálnějších kubánských jazzových pianistů Omar Sosa a senegalský virtuóz na koru a zpěvák Seckou Keita, spolu s venezuelským perkusistou Gustavem Ovallesem přivezli do Divadla u hasičů směs afrokubánské a západoafrické hudby.
Jejich nespoutaný temperament a naprostá radost z hraní nakazila snad všechny přítomné a téměř dvouhodinový koncert v závěru roztančil i část publika.

Dorantes & Garcia-Fons

David Peña Dorantes - piano
Renaud Garcia-Fons - kontrabas

Flamencový pianista Dorantes navšívil Prahu již dvakrát a to s triem (6.5.2014 v Divadle u hasičů v rámci JMW 2011) a i sólově (8.11.2014 v rámci 19. MFJP). Tentokrát ho doprovodí francouzský virtuóz na kontrabas Renaud Garcia-Fons

Hazmat Modine

Wade Schumann - diatonická harmonika, kytara, banjitar, zpěv Erik Della Penna - zpěv, banjo, kytara Reut Regev - trombon Joseph Daley - suzafon Tim Keiper - bicí, perkuse Steve Elson - bariton a tenorSaxon, klarinet, duduk, flétna Michael Gomez - akustická a elektrická kytara, banjitar, steel kytara Pamela Fleming - trubka, křídlovka

Cookers

Interpret: 

Šestice vynikajících jazzových muzikantů hrající hardbop - jazzový styl 50. a začátku 60.let, američtí Cookers odehráli v Divadle u hasičů nezapomenutelný koncert.

Cookers

Hardbop, jazzový styl 50. a začátku 60. let, vznikl z bebopu éry Gillespieho a Parkera s muzikanty jako byli Horace Silver, Art Blakey, Donald Byrd, Lee Morgan a Freddie Hubbard. Hardbop je intensivně swingující groove pod vlivem soulu, bluesu a gospelu, s rozsáhlými harmoniemi a žhavými sóly.

Huun-Huur-Tu

Soubor Huun-Huur-Tu pochází ze sibiřského města Kyzylu, hlavního města Tuvy, autonomní republiky Ruské federace. Tuva se stala legendárně proslulou mezi vyznavači hrdelního zpěvu, k nimž soubor patří. Odedávna zde tímto způsobem zpívali původní obyvatelé sibiřské tajgy. Při hrdelním zpěvu dokáže jeden zpěvák zpívat současně dva i tři tóny.

Stránky

Přihlásit se k odběru Divadlo u hasičů