Bex Marshall

Kaštan přivítal bluesové tornádo z Británie, vynikající kytaristku a zpěvačku, držitelku British blues Awards, Bex Marshall.
Parádní koncert první dámy britského blues si nenechali ujít mnozí hudební fajnšmekři i naprostí laikové, milující dobrou hudbu.
Bex Marshall vyniká jedinečným stylem své kytarové hry, ve kterém spojuje klouzavou slide techniku, blues Rock, ragtime a roots music. Její hlas je kombinací vokálu staré utrápené černošky a soulového feelingu rockové hvězdy. Bex posunuje hranice blues, její písně byly opakovaně označovány britskou hudební kritikou jako “nadčasově, s občasnými doteky geniality”. Koncertní nasazení Bex je pak hodnoceno doslova jako “hudební tornádo”. Další její neoficiální přezdívkou je 1st lady of the British Blus (první dáma britského blues). Bex Marshall byla v roce 2015 nominována (mezi první tři umělkyně) v kategorii “nejlepší sólový akustický umělec” na Evropských bluesových cenách. Na těch britských (“British blues Awards”) získala opakovaně Cenu za nejlepší britskou bluesovou zpěvačku a bluesové album roku. Na Bexiných posledních albech najdete louisianské blues, čitelné stopy gospelu i bluegrassu, to vše navíc v tempu vzrušujícího britského twistu.
Bex Marshall doprovodíli Martin Gerla na baskytaru a Oliver Szigeti na bicí.
Role předskokanů se výborně zhostili osvědčení čeští The Kingsize Boogiemen.

Datum akce: 
31.03.2022
Styl hudby: 
Místo: