THE WAR ON DRUGS

Datum akce: 
13. 6. 2023
Interpret: 
Styl hudby: 
Místo: 

AMERICKÁ ROCKOVÁ KAPELA The War on Drugs PŘEDSTAVÍ V ÚTERÝ 13. ČERVNA 2023 V PRAŽSKÉM FORU KARLÍN SVÉ AKTUÁLNÍ ALBUM I DON’T LIVE HERE ANYMORE. ZA PŘEDCHOZÍ ALBUM A DEEper UNDERSTANDING ZÍSKALI V ROCE 2018 GRAMMY ZA NEJLEPŠÍ ROCKOVÉ ALBUM A NOMINACI V BRIT AWARD NA ZAHRANIČNÍ SKUPINU ROKU.

The War on Drugs SE POSTUPNĚ STALI JEDNÍM Z NEJVĚTŠÍCH Rock AND ROLLOVÝCH SYNTETIKŮ TOHOTO STOLETÍ, KTEŘÍ ODSTRANILI PROPAST MEZI UNDERGROUNDEM A MAINSTREAMEM. NATÁČEJÍ DESKY, NA KTERÝCH SE STŘETÁVÁ ROZLÁMANÁ MINULOST SE SJEDNOCENOU A POHLCUJÍCÍ PŘÍTOMNOSTÍ.
ČASOPIS THE NEW YORKER SKUPINU NAZVAL „NEJLEPŠÍ AMERICKOU ROCKOVOU KAPELOU TOHOTO DESETILETÍ“, JEJICH ALBUM A DEEper UNDERSTANDING V ROCE 2018 ZÍSKALO GRAMMY ZA NEJLEPŠÍ ROCKOVÉ ALBUM A SKUPINA BYLA NOMINOVANÁ V BRIT AWARD NA ZAHRANIČNÍ SKUPINU ROKU. V ROCE 2020 VYDALI ŽIVÉ ALBUM LIVE DRUGS, NA KTERÉM SE OBJEVILA I JEJICH PRŮLOMOVÁ PÍSEŇ LOST IN THE DREAM Z ROKU 2014.
JEJICH PÁTÉ STUDIOVÉ ALBUM I DON’T LIVE HERE ANYMORE KOPRODUKOVALI LEADER KAPELY ADAM GRANDUCIEL A SHAWN EVERETT. DEska SE OBJEVILA V ČELE MNOHA VÝROČNÍCH ŽEBŘÍČKŮ ROKU 2021 A ZÍSKALA I DRUHOU NOMINACI V BRIT AWARD. The War on Drugs OSLAVILI VYDÁNÍ ALBA KONCERTEM V MADISON SQUARE GARDEN.
PRÁCE NA ALBU GRANDUCIELA STMELILA S JEHO SPOLUHRÁČI V KAPELE VÍC NEŽ KDY JINDY. „PŘIPOMNĚLO MI TO VŠECHNO, CO NA HUDBĚ MILUJI,“ ŘÍKÁ, „SPOLUPRÁCI SE SVÝMI PŘÁTELI A MOŽNOST NECHAT KAŽDÉHO Z NICH ZAZÁŘIT.“
JÁDRO The War on Drugs TVOŘÍ GRANDUCIEL, BASÁK DAVE HARTLEY A MULTIINTRUMENTALISTA ANTHONY LAMARCA. V BŘEZNU 2018 SE TAHLE TROJKA PŘESUNULA DO NEW YORKU, KDE JAMOVALI, ZKOUŠELI DEMONAHRÁVKY A UTUŽOVALI SVÉ PŘÁTELSTVÍ. TYTO SESSIONS BYLY VELMI ÚSPĚŠNÉ A PLODNÉ – TAK VZNIKLY NEJVÝRAZNĚJŠÍ A NEJCHYTLAVĚJŠÍ PÍSNIČKY NA RODÍCÍ SE ALBUM. PO TŘECH LETECH A NAHRÁVÁNÍ V NĚKOLIKA SLAVNÝCH STUDIÍCH – ELECTRIC LADY V GREENWICH VILLAGE A ELECTRO-VOX V HOLLYWOODU – BYLO ALBUM POČÁTKEM ROKU 2021 HOTOVÉ. DEska VYŠLA 29. ŘÍJNA 2021 NA LABELU ATLANTIC. SKUPINU DOPLNILI KLÁVESÁK ROBBIE BENNETT, BUBENÍK CHARLIE HALL A SAXOFONISTA JON NATCHEZ. PRVNÍM SINGLEM Z ALBA I DON’T LIVE HERE ANYMORE SE STALA PÍSNIČKA LIVING PROOF.

WWW.THEWARONDRUGS.NET