The Prodigy - Army of the Ants

Datum akce: 
7. 12. 2023
Interpret: 

Taneční skupina The Prodigy oznámila, že ještě letos vyrazí na turné. The Army Of The Ants Tour 2023 zamíří do arén po celé Velké Británii, včetně velkých měst, jako je Manchester a Londýn, od 28.11. bude následovat kontinentální evropské turné od Luxembourgu po Paříž.
Půjde o první koncertní šňůru od července loňského roku, kdy se skupina poprvé od smrti frontmana Keitha Flinta v březnu 2019 vrátila k živé hudbě a absolvovala vyprodané britské turné, které začalo v Sheffieldu a vyvrcholilo třemi večery v Brixton Academy. Skupina na každém koncertě vzdala Flintovi hold, turné mu věnovala a uctila ho během speciálního vystoupení s písní "Firestarter" na závěrečném koncertě v Londýně. Tehdy kolega z kapely Liam Howlett oznámil, že frontman Firestarter zemřel v důsledku sebevraždy, koroner však dospěl k závěru, že pro určení této příčiny smrti není dostatek důkazů.
Kapela také v listopadu vydala k 25. výročí vinylovou reedici alba "The Fat of the Land" z roku 1997 s novým drum & bassovým remixem skladby "Firestarter" od Andyho C.
The Prodigy vystoupí 7.12.2023 v pražské Sportovní hale Fortuna.