The Best of Tiger Lillies

Datum akce: 
23. 4. 2023
Interpret: 
Místo: 

Kmotři alternativního kabaretu nominovaní na cenu Grammy se vrací s koncertem, při kterém předvedou průřez svou kariérou. Přivezou temné a deviantní divadlo nořící se do jejich minulosti a zároveň kapela představí své nejslavnější písně i nová překvapení.
Tiger Lillies, držitelé ceny Olivier, kteří mají pověst jedné z nejvýznamnějších avantgardních kapel na světě, nepřestávají šokovat a bavit svým nenapodobitelným hudebním stylem vyvolávající hrůzné kouzlo předválečného Berlína spojené s divokým ostřím punku.
Svět Tiger Lillies je temný, zvláštní a rozmanitý, s momenty černého humoru ale zároveň také nesmírně krásný. Toto jedinečné brechtovské trio pouliční opery objíždí svět a hraje nejenom koncerty ale i divadelní představení (The Tiger Lillies Christmas Carol, The Ancient Mariner a hit West Endu Shockheaded Peter).
Tiger Lillies při každém vystoupení publikum s nádechem zvráceného humoru a ostré ironie nepřímo obviňují: „Co to proboha děláme, že se tomu smějete?“ Jejich hudba je směsicí předválečného berlínského kabaretu, anarchické opery a cikánské hudby, v níž se ozývají hlasy Bertolta Brechta a Jacquese Brela.
„Není divu, že mají kultovní fanoušky po celém světě – koncert Tiger Lillies je cesta do divokých emocí, která prochází melodramatem a na druhé straně vychází do bizarní krásy.“ London Evening Standard
„V ideálním světě by The Tiger Lillies reprezentovali Británii v Eurovizi.“ The Times
„Je těžké vystihnout temnou, poetickou genialitu The Tiger Lillies. Proto vám můžu poradit jen to, ať si na tuto skvostnou show zařídíte vstupenku. “ The Scotsman (Edinburgh Festival)
„Martyn Jacques je charismatický. Potácí se mezi klavírem a akordeonem jako člověk, kterého tíží nadpřirozený strach, a přitom je jeho hlas jako roztavená kaskáda. Provedení je po celou dobu bezchybné. Fenomenální. “ Guardian