Rósín Murphy

Datum akce: 
17. 3. 2024
Interpret: 
Místo: 

IRSKÁ ZPĚVAČKA, TEXTAŘKA A PRODUCENTKA Róisín Murphy JE ZNÁMOU DISCO KRÁLOVNOU. JEJÍ VOKÁLY PATŘÍ K NEZAPOMENUTELNÝM. ŠESTÉ SÓLOVÉ STUDIOVÉ ALBUM „HIT PARADE“ BYLO VYDÁNO V ZÁŘÍ 2023 PROSTŘEDNICTVÍM NINJA TUNE A PRODUKOVAL HO DJ KOZE. RÓISÍNINO NOVÉ ALBUM „HIT PARADE“ MÁ SKVĚLÉ OHLASY A POSLUCHAČI VYZDVIHUJÍ PŘEDEVŠÍM JEHO VIBE, TEXTY, ZPĚVAČČIN HLAS A SKVĚLÝ ZVUK.
RÓISÍN SE PREZENTUJE VÝSTŘEDNÍM ZPŮSOBEM, NA PÓDIU VŽDY ZÁŘÍ A EXHIBUJE S MASKAMI A V NÁPADITÝCH KOSTÝMECH. JAK SAMA ŘÍKÁ: „MYSLÍM, ŽE BY MI TO ZLOMILO SRDCE, KDYBYCH UŽ NIKDY NEMOHLA STÁT NA PÓDIU A ZPÍVAT“.
NA SÓLOVOU DRÁHU SE RÓISÍN VYDALA V ROCE 2005 PO OSMILETÉ SPOLUPRÁCI S MARKEM BRYDONEM, SE KTERÝM SPOLEČNĚ TVOŘILI IKONICKÉ ELEKTRO DUO MOLOKO. VYDALI SPOLEČNĚ CELKEM ČTYŘI STUDIOVÁ ALBA S HITY JAKO „THE TIME IS NOW“ NEBO „SING IT BACK“.
S DLOUHOLETÝM SPOLUPRACOVNÍKEM A KAMARÁDEM DJEM PARROTEM VYDALA V ROCE 2019 SINGL „INCAPABLE“ A V BŘEZNU 2020 SINGL „MURPHY’S LAW“. PÁTÉ RÓISÍNINO ALBUM „RÓISÍN MACHINE“, KTERÉ VYŠLO V ROCE 2020, BYLO VYVRCHOLENÍM JEJICH SPOLUPRÁCE.
KONCERT Róisín Murphy SLIBUJE VELKÝ PŘÍVAL JEJÍ ENERGIE A ORIGINÁLNÍ POPOVOU NÁLOŽ.