Public Image Ltd.

Datum akce: 
13. 7. 2018
Interpret: 
Styl hudby: 

13. července se v Lucerna Music Baru poprvé představí v Praze Public Image Ltd., kapela, kterou si po rozpadu Sex Pistols založil zpěvák John Lydon aka Johnny Rotten společně s kytaristou Keithem Levenem, basistou Jahem Wobblem a bubeníkem Jimem Walkerem. Žánrově se od tvorby původní formace moc neodchýlil, jen už, kromě přímočarého punku, více experimentoval.
Hned první singl, eponymní „Public Image“, ve kterém si Rotten vyřizuje účty s bývalým manažerem Sex Pistols Malcolmem McLarenem, se vyšplhal na devátou příčku britského žebříčku. Největší komerční zářez (což ovšem pro punkera není žádná meta, že?) se jim povedl s vypalovačkou „This Is Not A Love Song“, která v roce 1983 skončila na pátém místě UK Chart. U nás ji později předělali Fanánek se zesnulým Sahulou na tributní desce „Stará kovárna jako zamlada“ pod názvem „Krysy snad ji lapnou“.
V roce 1992 Public Image Ltd. (psáno tak PiL) Lydon rozpustil poté, co mu vydavatelství Virgin odmítlo zafinancovat turné k albu „That What Is Not“ a na další desku, „This is PiL“, si fanoušci museli počkat až do roku 2012 po reunionu kapely.
Tu následoval v roce 2015 nejnovější počin „What the World Needs Now…“, ze kterého Public Image Ltd. Momentálně čerpají na koncertním setlistu nejvíce, diváci se ovšem dočkají i dvou výše uvedených zásadních hitů.
Public Image Ltd. Přivážejí do Prahy DSmackU Promotion.

Přidat komentář