Prague Rocks 2020: Lucie, No Name, Lake Malawi

Datum akce: 
2. 7. 2020
Interpret: 
Styl hudby: 

PRAGUE ROCK 2020 BUDE ČESKOSLOVENSKÝ!
NEJSLAVNĚJŠÍ ČESKÁ KAPELA LUCIE POTVRDILA SVOJI ÚČAST NA LETOŠNÍM ROČNÍKU FESTIVALU Prague Rocks. SPOLU S NÍ SE DIVÁKŮM PŘEDSTAVÍ U ČESKÉHO PUBLIKA VELMI OBLÍBENÍ NO NAME A indie-POPOVÍ Lake Malawi.

LUCIE
Lucie, která v roce 2018 vydala po šestnácti letech nové řadové album EVOLUCIE a obdržela za něj dvě ceny Anděl, vystoupí v původní, nejznámější sestavě: Michal Dvořák, Robert Kodym, David Koller a P.B.CH. Návštěvníkům festivalu nabídne průřez svojí úspěšnou, více než třicet let trvající kariérou.
Lucie vstoupila na českou hudební scénu v roce 1988, nicméně založena byla již o dva roky dříve, kdy také odehrála svůj úplně první koncert. První sólovou deskou byla stejnojmenná Lucie z roku 1990, posledním albem pak v roce 2018 EVOLUCIE.
LUCIE, mimo jiné držitel titulů interpret, skupina a album dvacetiletí v rámci jubilejního 20. ročníku hudebních cen Anděl nebo například i vítěz Českého slavíka v letech 1999-2002, je obrovským pojmem české hudební scény. Se všemi svými třemi prvními studiovými alby překonala magickou hranici 100 000 prodaných nosičů a získala “Diamantovou desku”. Celkem skupina za dobu svého fungování prodala přes milion hudebních nosičů.

Vystoupení na Prague Rocks 2020 bude jediné v Čechách, které letos Lucie odehraje.

NO NAME
Kapela NO NAME v současné době hraje v sestavě Igor Timko - zpěv, Dušan Timko - kytara, Ivan Timko - bicí, Roman Timko - kytara, Pavol Jakab - basa a Zoli Šallai - klávesy. Na české a slovenské scéně působí již více než dvacet let a dělají to s láskou. Jejich hudební cestu nikdo nikdy ničím nevydláždil a kluci si vše museli vybojovat sami…samozřejmě za podpory svých blízkých. Kapela během své existence v podstatě dosáhla všeho, čeho se dá v Česku a na Slovensku dosáhnout, a stále má energie i talentu na rozdávání.
V roce 2019 absolvovala velmi úspěšné „Dermacol NO NAME Acoustic Tour“, se kterým navštívila více než dvě desítky měst v Čechách i na Slovensku. Skvělou atmosféru koncertů pak zachycuje nedávno vydaný koncertní záznam na 2cd. Nedávno NO NAME také složili titulní píseň k novému českému filmu „Poslední aristokratka“ režiséra Jiřího Vejdělka. Novinka s názvem „I prokletí může být štěstí“ vznikla doslova za pár hodin a navíc je i první česky zpívanou písničkou této slovenské kapely.
Před Lucií NO NAME nevystoupí poprvé, což Igor Timko komentuje následovně:
„Před 20 lety LUCIE hledala na Slovensku předkapelu, chystali tehdy amfiteátrové turné, tak jsme jim poslali naší kazetu :-) Jeden den se na náš koncert vypravil Michal Dvořák a po koncertě nás oslovil s tím, že teda předkapelou budeme my. Byl to neuvěřitelný pocit, no a dnes po dvaceti letech se po zmíněném turné znovu s Lucií ocitneme na jednom pódiu v téměř identické sestavě. Zázraky se dějí, a věřím, že když na sobě makáte, tak se z fanoušků a idolů mohou stát za 20 let kolegové.“

Lake Malawi
Lake Malawi je česká indie-popová kapela, kterou založil její frontman Albert Černý v záři roku 2013, tedy po rozpadu jeho předchozí kapely Charlie Straight. Při hledání názvu se inspiroval písní Calgary svého oblíbeného interpreta Bon lvera. Lake Malawi se nikdy netajili svými zahraničními ambicemi. Už jejich první singl "Always June" představil Albert Černý akusticky v živém vysílání radia BBC London. Na podzim roku 2017, po dlouhých a pečlivých přípravách, vydali Lake Malawi čtrnáct písní na svém debutovém albu Surrounded by Light. V roce 2019 se Lake Malawi s písní Friend of a Friend dostali až do finále soutěže Eurovision Song Contest, kde skončili na skvělém 11. místě. Zpěvák Albert Černý je autorem veškeré hudby a textů Lake Malawi, a bylo tomu i u předchozí kapely Charlie Straight. Za svou tvorbu obdržel čtyři ceny Anděl, dvakrát byl oceněn v hudební anketě Slavík a získal i cenu MTV.

Lake Malawi vystupují na ve složení: Albert Černý (zpěv, kytara, klávesy), Jeroným Šubrt (baskytara, klávesy), Antonín Hrabal (bicí), Pavel Palát (kytara)