Lenny Kravitz

Datum akce: 
2. 6. 2018
Interpret: 
Styl hudby: 

Nestárnoucí sexy ikona a rockový idol Lenny Kravitz v září vydá jedenácté album „Raise Vibration“. Na jeho podporu vyjíždí na stejnojmenné turné, jehož americká část právě v těchto dnech probíhá a v jehož rámci zavítá díky agentuře Live Nation pošesté do České republiky. 2. června představí v pražské O2 Aréně průřez dosavadní tvorbou, ve které spojuje rock, funky, soul, blues, reggae a další styly do melodicky velmi promyšlených kompozic. Dočkat se tak můžete živých verzí hitů "Are You Gonna Go My Way", „Believe“, „I Belong To You“ nebo „Fly Away“.
První výraznější úspěch Lenny zaznamenal s Albem „Mama Said“ z roku 1991, aby jej o dva roky později potvrdil fenomenálním majstrštykem „Are You Gonna Go My Way“, který dosáhl prvního místa v britském albovém žebříčku, dvanáctého místa v americké hitparádě časopisu Billboard a získal dvě nominace na cenu Grammy v roce 1994. Následující, mírně rozpačitá nahrávka „Circus“ byla pod vlivem Kravitzova rozčarování z hudebního byznysu, navíc jej tížila nemoc jeho matky.
O tři roky později, v roce 1998, už ale na albu, lakonickém nazvaném „5“, servíruje vlastní best of, Lennyho ve všech myslitelných podobách, od balady „I Belong To You“, přes rockovou hymnu „Fly Away“ po disco nářez „Black Velveteen“.
Od té doby svou vysoce nasazenou laťku kvality dodržel.