Kubo Ursiny & Provisorium představují: Dežo Ursiny & Ivan Štrpka –⁠ MODRÝ VRCH live

Datum akce: 
25. 9. 2021

Modrý Vrch patří k nejlepším a nejznámějším albům hudebníka Deža Ursinyho a básníka Ivana Štrpky. /// Koncert přeložen z 29. 5

Album vzniklo roku 1981 a do dnešních dní se dočkalo několika reedicí, prodalo se tisíce kopií, a před dvěma lety vyšlo dokonce i na vinylu. Za tímto vydavatelským počinem stojí Ursinyho syn Jakub, který už před několika roky realizoval projekt s názvem Kubo Ursiny & Provisorium, ve kterém zazněly všechny Ursinyho nejznámější písně a které zpíval právě jeho syn Jakub.

Otcův odkaz se synovi podařilo oživit i v nerealizovaném muzikálovém projektu P+L, jenž vznikl ve spolupráci s Dorotou Nvotovou a skupinou Talent Transport. Muzikál se téměř po třiceti letech dočkal studiové realizace i uvedení na divadelních prknech, a to v minulém roce v Městském divadle Zlín. Album Modrý Vrch zazněl naživo v sestavě s Dežem Ursinym v osmdesátých letech pouze dvakrát. Modrý Vrch live je tak dalším počinem Ursinyho syna, kterým udržuje odkaz svého otce stále přítomným a živým. Projektu se tentokrát zúčastní známí hudebníci z Čech i ze Slovenska.