Jungle

Datum akce: 
23. 3. 2015
Interpret: 
Styl hudby: 

Londýn dokáže být pěkná džungle. Ale ti, kdo se v ní dokáží orientovat, si to setsakra užívají. Řeč je o britské skupině Jungle, která se českému publiku představí vůbec poprvé, a to 23.3. 2015 v Lucerna Music Baru v rámci koncertní série Excelent Jukebox. S sebou kapela přiveze i své debutové album pojmenované jednoduše Jungle. Definovat hudbu téhle formace je velký oříšek. Jejich produkce je stejně rozmanitá jako počet členů této skupiny – v současné době čítá 7 členů. Nejčastější definice, kterou uslyšíte, je „midtempo funk ze 70. let“ s příměsí „tropických perkusí, zvuků divoké přírody, falsetů, psychadelie a sexy basů“ – dohromady to vše dává moderní neosoul, který vás naprosto pohltí a zanechá za sebou pozitivní náladu a široký úsměv.

Jungle založili dva kamarádi z londýnského Shepherd’s Bush – Tom McFarland a Josh Lloyd-Watson. Postupně se z jejich projektu stala sedmičlenná kapela, která místo tupé reprodukce hudby z laptopů přenáší hudbu do energické, jedinečné a živelné show. Magazín DIY označil jejich živé vystoupení jako spektakulární a jedinečné. Jungle Toto předvedli například na iTunes festivalu, Glastonbury nebo v živých vystoupeních jako je Show Jimmyho Kimmela nebo na BBC Radio 1, 2 a 6.

 Vítejte v džungli! To přesně si budete moci říct 23.3. 2015 v pražském Lucerna Music Baru. Jistotou je, že v téhle džungli vám žádné nebezpečí nehrozí, právě naopak.

Lístky jsou k dostání v sítích GoOut nebo Ticketpro za 550 Kč.