Jethro Tull

Datum akce: 
24. 3. 2019
Interpret: 
Styl hudby: 

Ian Anderson oslaví 50.výročí Jethro Tull třemi koncerty v České republice

Ian Anderson - skladatel, hudebník, zakladatel a vůdčí osobnost světoznámé britské skupiny Jethro Tull se příští rok vrátí do České republiky na tři koncerty oslavující 50.výročí vzniku této legendární formace.
Ve dnech od 22. do 24.března vystoupí v Ostravě v aule Gong, na brněnském výstavišti v hale G1 a na závěr v Praze v Kongresovém centru.
Předprodej vstupenek v ceně od 990 korun zajišťuje exkluzivně společnost Ticketportal.
Toto turné je oslavou všech 33 členů kapely, kteří nás v průběhu kariéry poctili svojí přízní. Hudebníků, kteří přispěli Jethro Tull svým talentem, schopnostmi a stylem, ať již v nahrávacím studiu nebo na koncertním pódiu," popisuje záměr turné Ian Anderson, kterého na pódiu v současné době doprovází kytarista Florian Opahle, klávesista John O’Hara, baskytarista David Goodier a bubeník Scott Hammond.
Na hudebníky, kteří prošli skupinou Jethro Tull v minulosti, odkazuje na 50th Anniversary Tour i retrospektivní videoprojekce, která navíc obsahuje i vzkazy od spřízněných muzikantů, jakými jsou např. Tony Iommi, Joe Bonamassa, Steve Harris, Joe Elliott nebo Slash.
V rámci bezmála dvouhodinového programu zazní na dvacet hitů, které lemovaly kariéru Jethro Tull převážně od konce 60. do 80.let.
Skupina Jethro Tull vznikla v roce 1967 v Blackpool v Lancashire a ačkoliv se původně věnovala blues rocku, v průběhu let v její hudbě bluesové prvky ustoupily do pozadí a naopak se akcentoval příklon k rocku. Časopis Rolling Stone označil Jethro Tull za "jednu z komerčně nejúspěšnějších a nejprogresivnějších rockových kapel všech dob". Vydali přes dvacet studiových alb, od kterých se prodalo na 60 milionů kopií a která jim vynesla jedenáct zlatých a pět platinových desek.