Jeff Beck & Johnny Depp

Datum akce: 
11. 7. 2022
Interpret: 
Styl hudby: 
Místo: 

Legendární bluesový a rockový kytarista Jeff Beck přijede do Prahy s Johnny Deppem!

Osminásobný držitel Grammy a člen rockové síně slávy Jeff Beck přijede 11. července do Fora Karlín se speciálním hostem, hercem a muzikantem Johnny Deppem. Ten s ním v roce 2020 nahrál skladbu Isolation, v červenci vydávají společné album, nedávno odehráli několik koncertů v Anglii a v londýnském Royal Albert Hall za ovací fanoušků a hudebních kritiků a po tomto úspěchu se Depp přidává k Beckovi na celé evropské tour!

Turné doprovází Rhonda Smith na baskytaru, Anika Nilles na bicí a Robert Stevenson na klávesy.
Johnny Depp, který dříve spolupracoval s Beckem na skladbě “Isolation” vydané v roce 2020, nedávno vystoupil s Beckem na jeho několika koncertech ve Spojeném království, včetně dvou vystoupeních v londýnské Royal Albert Hall, které bylo fanoušky a kritiky velmi pozitivně hodnoceno.
Beck o Deppovi poznamenal: "Před pěti lety mi Johnny zaklepal na dveře šatny v Japonsku a od té doby jsme se spolu nepřestali skvěle bavit!"
Depp dodal: "Je mi mimořádnou ctí hrát a psát hudbu s Jeffem, jedním ze skutečných velikánů a někým, koho mám teď tu čest nazývat svým bratrem."
Jeff Beck, který si vybudoval jednu z nejvlivnějších kariér v rockové historii, je všeobecně uznáván jako jeden z nejtalentovanějších a nejvýznamnějších kytaristů na světě a hrál po boku těch největších velikánů rocku, bluesu a jazzu.
Během své více než padesátileté hudební kariéry získal Beck neuvěřitelných osm cen Grammy, časopis Rolling Stone ho zařadil mezi „100 nejlepších kytaristů všech dob“ a dvakrát byl uveden do Rock&Rollové síně slávy. Jednou jako člen Yardbirds a poté znovu jako sólový umělec.
V létě 2016 oslavil kytarový virtuos svých 5 hudebních desetiletí mimořádným koncertem na slavném Hollywood Bowl.
Beck v roce 1965 skvěle nahradil Erica Claptona na postu hlavního kytaristy Yardbirds a později založil The Jeff Beck Group, ve které ROD STEWART zastal roli zpěváka a Ron Wood roli baskytaristy. Jejich fenomenální alba – Truth (1968) a Beck-Ola (1969) – se stanou klenotem pro hardrockery.
Neustávající Beckova kariéra nesla ovoce, v roce 1973 založil Beck superskupinu, power trio s baskytaristou Timem Bogertem a bubeníkem Carminem Appicem a opět rozbili předsudky lidí o tom, jak má znít rockový kytarista.
Album Flash z roku 1985 udrželo Becka v centru dění a s písní “Escape” získal cenu Grammy za nejlepší rockovou instrumentální skladbu. Druhá Grammy přišla za jeho “Guitar Shop” s Terrym Bozzio a Tonym Hymas. Třetí Grammy získal za “Dirty Mind” z alba You Had It Coming v roce 2001. V roce 2009 vyšlo platinové album Performing This Week… Live at Ronnie Scott's, a Beck získal další cenu Grammy za „A Day In The Life“.
Beckovo úžasné sólové album z roku 2010, Emotion & Commotion, přineslo dvě další ceny Grammy; Beck byl nominován v pěti kategoriích a domů si dovezl tři: nejlepší rockový instrumentální výkon za „Hammerhead“, nejlepší popový instrumentální výkon za „Nessun Dorma“, obě od Emotion & Commotion, a nejlepší popová spolupráce s vokály za „Imagine“, ve spolupráci s Herbie Hancockem.
Jeho album Rock ‘N’ Roll Party Honoring Les Paul bylo v roce 2012 nominováno na cenu Grammy za nejlepší rockové album. V roce 2016 vydal Loud Hailer a v roce 2017 vyšel Jeff Beck: Live At The Hollywood Bowl, oba s velkým ohlasem u kritiků.

Tento koncert bude stejně tak unikátní, jako je spojení Beck & Depp!

Jeff Beck naposledy koncertoval v České republice před dlouhými 8 lety v roce 2014!
Předprodej na tento koncert začne 13.06.2022, v 10,00, v síti Ticketmaster.
Kapacita Fóra Karlín bude pro ještě lepší zážitek a divácký komfort snížena, pro diváky bude připraveno několik exkluzivních míst k sezení přímo před pódiem, zbytek koncertu je na stání.

Předprodej vstupenek: https://www.ticketmaster.cz/event/j...

Koncert pořádá agentura Liver Music.