Jack White

Datum akce: 
5. 7. 2022
Interpret: 
Místo: 

FAMÓZNÍ KYTARISTA Jack White SE PO DLOUHÝCH 8 LETECH VRACÍ DO PRAHY, ABY SVÝM FANOUŠKŮM PŘEDSTAVIL ROVNOU DVĚ NOVÁ ALBA! SPECIAL GUEST: DOCTor VICTO

Jack White A JEHO PRAŽSKÉ PŘEDSTAVENÍ VE FORU KARLÍN SE TAK PŘIDÁVÁ K JIŽ OZNÁMENÝM KONCERTŮM THE SUPPLY CHAIN ISSUES TOUR, S KTERÝM JW ODEHRAJE PŘES 60 VYSTOUPENÍ OD SEVERNÍ AMERIKY (ZAČÍNÁ 8. 4.), PŘES EVROPU A ZPĚT DO US. TURNÉ PRODUKOVANÉ SPOLEČNOSTÍ LIVE NATION – ZAHRNUJE WHITEOVO VYSTOUPENÍ V PRAZE, VE KTERÉ HRÁL NAPOSLEDY V ROCE 2014. NA ŽÁDOST UMĚLCE BUDE V SÁLE ZAKÁZÁNO POUŽÍVÁNÍ MOBILNÍCH TELEFONŮ, KTERÉ BUDOU ULOŽENY V POUZDŘE YONDR. TELEFON BUDE MOŽNÉ POUŽÍVAT V URČENÝCH PROSTORECH MImo HLAVNÍ SÁL.

TURNÉ BUDE OSLAVOU NADCHÁZEJÍCÍHO VYDÁNÍ DVOU ZBRUSU NOVÝCH ALB JACKA WHITEA; FEAR OF THE DAWN DORAZÍ VŠUDE PROSTŘEDNICTVÍM THIRD MAN RECORDS 8. DUBNA 2022 A ENTERING HEAVEN ALIVE BUDE NÁSLEDOVAT 22. ČERVENCE 2022.

Jack White, ZAKLÁDAJÍCÍ ČLEN SKUPIN THE WHITE STRIPES, THE RACONTEURS A THE DEAD WEATHER, DVANÁCTINÁSOBNÝ DRŽITEL CENY GRAMMY® A ŠESTATŘICETINÁSOBNÝ NOMINANT A ZAKLADATEL THIRD MAN RECORDS, VYDÁ V ROCE 2022 SVÉ ČTVRTÉ A PÁTÉ SÓLOVÉ STUDIOVÉ ALBUM. FEAR OF THE DAWN (THIRD MAN RECORDS), OBSAHUJÍCÍ JEHO NEJNOVĚJŠÍ SINGL “TAKING ME BACK”, VYJDE 8. DUBNA 2022 A ENTERING HEAVEN ALIVE (THIRD MAN RECORDS) BUDE NÁSLEDOVAT 22. ČERVENCE 2022. KROMĚ TOHO, ŽE WHITE NAPSAL GLOBÁLNÍ HYMNY, JAKO JSOU “Seven NATION ARMY” OD THE WHITE STRIPES A “STEADY, AS SHE GOES” OD THE RACONTEURS, VŠECHNA TŘI JEHO UZNÁVANÁ DŘÍVE VYDANÁ SÓLOVÁ ALBA – ZLATEM RIAA CERTIFIKOVANÝ SÓLOVÝ DEBUT BLUNDERBUSS Z ROKU 2012, LAZARETTO Z ROKU 2014 A BOARDING HOUSE REACH Z ROKU 2018 – DEBUTOVALA NA PRVNÍM MÍSTĚ V ŽEBŘÍČKU SOUNDSCAN/BILLBOARD 200 SPOLU S ŘADOU DALŠÍCH ŽEBŘÍČKŮ. MEZI NESČETNÉ MEZINÁRODNÍ POCTY PATŘÍ WHITEOVA DLOUHÁ ŘADA KARIÉRNÍCH OCENĚNÍ A NOMINACÍ NA CENY GRAMMY®. BLUNDERBUSS SI BĚHEM DVOU LET VYSLOUŽIL PĚT NOMINACÍ, VČETNĚ “ALBA ROKU”, “NEJLEPŠÍHO ROCKOVÉHO ALBA”, “NEJLEPŠÍ ROCKOVÉ PÍSNĚ” (ZA “FREEDOM AT 21”), “NEJLEPŠÍHO ROCKOVÉHO VYSTOUPENÍ” A “NEJLEPŠÍHO VIDEOKLIPU” (POSLEDNÍ DVĚ OCENĚNÍ ZÍSKAL SINGL “I’M SHAKIN”). LAZARETTO SI ZÍSKALO STEJNOU OBLIBU I U HLASUJÍCÍCH NA GRAMMY®, KDYŽ BYLO NOMINOVÁNO JAKO “NEJLEPŠÍ ALTERNATIVNÍ HUDEBNÍ ALBUM”, ZATÍMCO TITULNÍ SKLADBA ZÍSKALA CENU GRAMMY® 2015 ZA “NEJLEPŠÍ ROCKOVÝ VÝKON” A TAKÉ DALŠÍ OCENĚNÍ JAKO “NEJLEPŠÍ ROCKOVÁ PÍSEŇ”. ALBUM BOARDING HOUSE REACH, KTERÉ ČASOPIS NME POCHVÁLIL JAKO “DIVOKÉ, TAJEMNÉ A NEPODOBNÉ NIČEMU JINÉMU V OKOLÍ… PLNÁ, BUJNĚ ZNĚJÍCÍ VĚC NABITÁ OSOBITOSTÍ A ŽIVOTEM”, SE UKÁZALO JAKO JEDNO Z NEJUNIKÁTNĚJŠÍCH WHITEOVÝCH DĚL, KTERÉ SE UMÍSTILO NA PŘEDNÍCH PŘÍČKÁCH NEJRŮZNĚJŠÍCH ŽEBŘÍČKŮ V USA A KANADĚ A ZÁROVEŇ SKLIDILO POTLESK PO CELÉM SVĚTĚ. “DUCH PODIVÍNSKÉ VOLNÉ HRY JE VZRUŠUJÍCÍ A OSVĚŽUJÍCÍ, DŮSTOJNÝ CÍL SÁM PRO SEBE,” NAPSAL ROLLING STONE. “STEJNĚ JAKO TÉMĚŘ CELÁ WHITEOVA TVORBA DOKÁŽE PŮSOBIT SVĚŽE, ORIGINÁLNĚ A PŘITOM HLUBOCE ZAKOŘENĚNĚ V HISTORII.”

JAKO PŘEDKAPELA SE PŘEDSTAVÍ DOCTor VICTor, ROCKOVÉ POWER TRIO V ČELE S CHARISMATICKÝM FRONTMANEM VOJTOU BUREŠEM ALIAS VICTOREM, KTERÉ SKLÍZÍ ÚSPĚCH NEJEN U NÁS ALE I V ZAHRANIČÍ. JEJICH SHOW SI ZÍSKÁVÁ POZORNOST A UZNÁNÍ OD HUDEBNÍCH OSOBNOSTÍ JAKO JSOU NAPŘ. TONY PLATT – ZVUKAŘ AC/DC, NEILA FAIRCLOUGH, BASKYTARISTA Z QUEEN & ADAM LAMBERT. V ROCE 2019 KAPELA VYRÁŽÍ NA TURNÉ PO LEGENDÁRNÍCH KLUBECH V LOS ANGELES, WHISKEY A GO GO. VYSTUPUJE TAKÉ NA PRESTIŽNÍM HUDEBNÍ VELETRHU NAMMSHOW V KALIFORNIÍ A PŘIPOJUJE SE JAKO HOST K TURNÉ SUPERKAPELY The Dead Daisies A Marco Mendoza (THIN LIZZY, WHITE SNAKE,TED NUGENT). SKLADBA CAN’T STOP Rock’N’ROLL VYHRÁVÁ V ROCKOVÉ KATEGORIÍ MEZINÁRODNÍ SKLADATELSKÉ SOUTĚŽE JOHNA LENNONA V NEW YORKU.

CENA VSTUPENKY 1290,- KČ
VSTUPENKY V PRODEJI V SÍTI TICKETMASTER OD 8. 4. 2022 V 10:00
Jack White FAN KLUB PŘEDPRODEJ OD 5. 4. 2022 10:00 – 6. 4. 2022 10:00
LIVE NATION KLUB PŘEDPRODEJ OD 6. 4. 2022 10:00 – 7. 4. 2022 10:00