Havel 80 v Lucerně

Datum akce: 
15. 10. 2016
Místo: 

[email protected] v Lucerně aneb osmdesát gratulantů k osmdesátinám.

V sobotu 15. října 2016 naplní pražský Palác Lucerna oslava 80. narozenin Václava Havla. Vyvrcholí tak projekt „[email protected]“, jímž si Knihovna Václava Havla po celý rok připomíná prezidentovo nedožité jubileum.

Večer zahájí slavnostní otevření výstavy a knihy Hele, Havel!, sestavených výhradně ze snímků pořízených neprofesionálními fotografy, které Knihovna Václava Havla získala na základě veřejné výzvy. Za prvních šest měsíců od jejího vyhlášení do Knihovny doputovalo více než 1300 snímků od bezmála dvou set autorů!

Krátce po vernisáži rozezní Lucernu čtveřice pódií, na nichž se během noci a brzkého rána vystřídají více než čtyři desítky hudebních skupin. V prostoru kavárny a malého kinosálu se v tomtéž čase rozeběhnou filmové projekce, které divákům nabídnou pestrou koláž z života a díla Václava Havla…

Osmdesát zpěváků, moderátorů, herců, hudebníků, výtvarníků, režisérů, spisovatelů a přátel vystoupí s blahopřáním. Přidejte se i vy ke gratulantům a oslavte s námi stále živý odkaz velké postavy moderních českých dějin – spisovatele, dramatika, myslitele, bojovníka za lidská práva a československého a českého prezidenta – Václava Havla!

Přidat komentář