GoGo Penguin

Datum akce: 
4. 11. 2020
Interpret: 
Styl hudby: 

Vzrušující pulzující Jazz ovlivněný elektronikou. Proměnlivé lámané beaty, telepatická souhra a slabost pro hymnické melodie. GoGo Penguin se přezdívá "Radiohead britského jazzu", v jejich hudebním rozpětí uslyšíme breakbeat, silné basové linky, minimalistické klavírní melodie a bicí podnícené elektronickou hudbou. Kapela se inspiruje napříč hudebními žánry – zaslechneme ozvěny trip hopu, jazzu, elektronické, rockové i klasické hudby.

Za silné inspirační zdroje hudby GoGo Penguin bývají považováni Esbjörn Svensson Trio, Aphex Twin, Squarepusher, Massive Attack nebo Briana Eno. Z moderní klasické hudby jsou inspirování tvorbou skladatelů Dmitrije Šostakoviče a Clauda Debussyho, ale i soudobým skladatelem minimalistické hudby Philipem Glassem.

GoGo Penguin za osm let existence vydali šest alb. Příznivé recenze získalo již jejich debutové album Fanfares (2012) a jejich druhé album v2.0 (2014) bylo zařazeno do užšího výběru cen Mercury Prize v kategorii album roku (společně po boku s nahrávkami Damona Albarna, Young Fathers nebo Jungle). Nejnovější album GoGo Penguin vyjde letos v květnu.

Vstupné od 350,- Kč

Přidat komentář