Faada Freddy

Datum akce: 
8. 3. 2023
Interpret: 
Styl hudby: 
Místo: 

Strhující a neodolatelný senegalský zpěvák, na jehož hudební show jen tak nezapomenete - stejně jako tisíce nadšených návštěvníků Colours of Ostrava 2017! 8. března 2023 v pražském Rock Café.
Bezprostřednímu kouzlu a umění odredovaného dandyho s chaplinovskou buřinkou na hlavě, který v roce 2017 uchvátil publikum na festivalu Colours of Ostrava, propadnete okamžitě. Zpívá, rapuje, tančí a ve směsi gospelu, soulu, jazzu, reggae, popu a hip hopu se drží láskyplného pozitivismu Boba Marleyho „one blood, one love”. Publiku bez rozdílu rasy a barvy kůže připomíná: „Všichni jsme lidé.”
Faada Freddyho (vlastním jménem Abdou Fatha Seck) si mnozí budou pamatovat z řad Daara J, podle prestižní ankety BBC Awards World Music nejlepší africké skupiny roku 2004. Její přelomové album Boomerang je obecně bráno za jednu z afrických hip hopových nahrávek století. Několikrát vyprodal pařížskou halu Zénith, pokořil Olympii a získal nominaci na nejvyšší francouzskou hudební cenu Victoires de la Musique.
S elitní a cappella vokální francouzskou skupinou na debutovém a mnoha cenami ověnčeném albu gospel Journey v roce 2015 připomněl, že hudba může být dostupná pro každého - stačím vám k tomu jen hlas a tělo.
Neodolatelný showman a smíšek se do České republiky vrací se zcela novým albem.
8. 3. 2023, 20.30, Rock Café, Národní 20, Praha
Vstupenky: GoOut, cena: 490 Kč, předprodej od 26. října 2022, 11.00, pořádá festival Colours of Ostrava