Die Antwoord

Datum akce: 
11. 4. 2024
Interpret: 
Místo: 

JIHOAFRICKÝ HIP-HOPOVÝ FENOMÉN Die Antwoord SE VRACÍ DO PRAHY. VÝSTŘEDNÍ A PROVOKATIVNÍ DUO NINJA A YO-LANDI VI$$ER SLIBUJE VE FORU KARLÍN ELEKTRIZUJÍCÍ BIZARNÍ SHOW!

Die Antwoord SI DALI DLOUHOU PAUZU PO SVĚTOVÉM TURNÉ V ROCE 2019, ABY SE ZNOVU PUSTILI DO TOHO, CO UMÍ NEJLÉPE: HUDBU A UMĚNÍ. NYNÍ PŘEDSTAVUJÍ REANIMACI.

NINJA ŘÍKÁ: „PRACOVALI JSME V SOUKROMÍ TAK DLOUHO, ŽE NÁS NĚKTEŘÍ LIDÉ POVAŽOVALI ZA MRTVÉ!” A -YO-LANDI DODÁVÁ: „A TAK JSME SE ROZHODLI POJMENOVAT NAŠE NOVÉ EU / UK TURNÉ, Die Antwoord, REANIMATED!”

HUDEBNÍ A VIZUÁLNÍ STYL Die Antwoord (V AFRIKÁNŠTINĚ “ODPOVĚĎ”) VYCHÁZÍ Z JIHOAFRICKÉ SUBKULTURY ZEF. MÍCHAJÍ SYROVÝ PŘÍMOČARÝ hip hop, ELECTRO A RAVE, RAPUJÍ A ZPÍVAJÍ V AFRIKÁNŠTINĚ, XHOŠTINĚ A ANGLIČTINĚ. JEJICH BIZARNÍ, ČASTO VULGÁRNÍ VIDEOKLIPY ŠOKUJÍ, ŽIVÁ VYSTOUPENÍ JSOU VŽDY VÝSTŘEDNÍ SHOW.

Die Antwoord TVOŘÍ DYNAMICKÉ DUO – ZPĚVÁK WATKIN TUDor JONES S UMĚLECKÝM JMÉNEM NINJA A ZPĚVAČKA YOLANDI VISSER, ZNÁMÁ JAKO YO-LANDI VI$$ER. SPOLU S NEMLUVNÝM DJ HI-TEKEM A NEBO LI2HOODEM OSLŇUJÍ PUBLIKA PO CELÉM SVĚTĚ.

DUO VZNIKLO V ROCE 2008 V KAPSKÉM MĚSTĚ A JIŽ O ROK POZDĚJI Die Antwoord VYDALI DEBUTOVÉ ALBUM “$O$“, KTERÉ UMÍSTILI ZDARMA NA INTERNET. DÍKY VIDEU K PÍSNI “ENTER THE NINJA“ JEJICH OBLIBA PO CELÉM SVĚTĚ RAKETOVĚ VZROSTLA. PO KRÁTKÉM INTERMEZZU S LABELEM INTERSCOPE RECORDS ZALOŽILI V ROCE 2011 VLASTNÍ VYDAVATELSTVÍ ZEF RECORDZ, KTERÉ SE POSTARALO O DVĚ DALŠÍ JEJICH DESKY – “TEN$ION“ (2012) A “DONKER MAG“ (2014). POD STEJNÝM LABELEM VYDALI V ROCE 2016 I MIXTAPE – “SUCK ON THIS“, STEJNĚ JAKO ALBUM “MOUNT NINJI AND DA NICE TIME KID“. POSLEDNÍ STUDIOVÉ ALBUM NESE NÁZEV “HOUSE OF ZEF“ A BYLO VYDÁNO V ROCE 2020.
MEZI JEJICH NEJSTREAMOVANĚJŠÍ SONGY PATŘÍ KULTOVNÍ “BABY’S ON FIRE“ (PŘES 100 MILIONŮ STREAMŮ, PŘES 270 MILIONŮ ZHLÉDNUTÍ NA YOUTUBE) & “I Fink U FREEKY“, “UGLY BOY“, “BANANA BRAIN“ NEBO “PITBULL TERRIER“.

NESPOUTANÁ ENERGIE Die Antwoord JE NA KONCERTECH NAKAŽLIVÁ A NENECHÁ NIKOHO V KLIDU. JSTE PŘIPRAVENI NA POŘÁDNOU PARTY?