DAVID ELLEFSON BAND

Datum akce: 
12. 3. 2024
Styl hudby: 

Poprvé se svým sólovým projektem přijíždí do České republiky spoluzakladatel thrashmetalové legendy Megadeth a jeden z nejuznávanějších metalových baskytaristů – DAVE ELLEFSON.
Spolu s Dave Mustainem byl zakládajícím členem, spoluautorem mnoha skladeb a nezdolným pilířem tohoto monstra, kde působil od roku 1983 do roku 2002. Poté se od skupiny odpojil a v následujících letech se objevoval ve formacích Temple Of Brutality, F5 nebo Killing Machine.
A protože, jak známo, stará láska nerezaví, vrací se do mateřské kapely v roce 2010 a setrvává až do loňského roku, kdy odchází podruhé. Nicméně v Megadeth má za sebou „odkroucených“ dohromady 30 let, stovky mega koncertů po celém světě a mraky zlatých a platinových alb.
V roce 2021 zakládá vlastní projekt THE LUCID a v roce následujícím ho můžeme vídat v řadách heavy metalových DIETH. Mezitím pracuje na vlastních věcech pod hlavičkou ELLEFSON, spolupracuje na mnoha projektech, natáčí skvělé album cover verzí „No Cover“ a tak dále.
V současné době vychází album plné superlativů, které vydal ve společném projektu s geniálním Jeff Scott Sotem. Zároveň získává ocenění Grammy jako metalový baskytarista roku.
Následující evropské turné DAVID ELLEFSON BAND, kterého jsme součástí, je plné očekávání a bezpochyby jedním z velkých heavy-metalových svátků.

Předpokládaná sestava:
David Ellefson – bass, voc
Andrea Martongelli – guit (Ellefson,Arthemis,Power Quest)
Walter Cianciusi - guit (Geoff Tate Band)
Titta Tami – voc (Ehfar)
Roberto Pirami – drums (BLAZE BAYLEY, Vinnie Moore, Gus G)

Celý večer otevírá osvědčená tuzemská metalová formace MetalCraft, kterou můžete znát nejen z výborného alba „Cannonball“, ale také z mnoha odehraných koncertů ať sólových nebo např. předskakování legendám LOUDNESs či Chrise Holmese z W.A.S.P.
Vstupenky v sítích Ticketstream, Ticketmaster a pokladně Městského společenského domu za 500,- CZK (600,- CZK na místě).