ČS beat festival – Starci na Chmelnici

Datum akce: 
17. 12. 2018
Styl hudby: 
Místo: 

Žižkovský Junior klub na Chmelnici byl v osmdesátých letech velice proslulý. Vystupovaly tam kapely na hranici zákazu, a proto jsme se rozhodli druhý ze dvou letošních koncertů Československého beat-festivalu věnovat právě vzpomínce na tento legendární klub.
Nejprve zahraje dívčí punková skupina Dybbuk, která byla založena v roce 1981 pod názvem Plyn a vystupuje rovněž pod názvem Zuby nehty. Skupina GaRAGE byla založena na prahu osmdesátých let (1979). V roce 1993 se Garáž po velkých neshodách rozešla se zakladatelem a manažerem Ivo Pospíšilem. Zbytek původní Garáže se přejmenoval na Garage a Tony Ducháček.
Skupina Abraxas je spjatá se Slávkem Jandou, který let slaví padesát let své činnosti.Čtvrtá skupina, kterou jsme do Lucerny pozvali, v Junior klubu Na Chmelnici sice nikdy nevystupovala, ale měla. Dokonce byla na plakátech, ale její vystoupení bylo na poslední chvíli zakázáno. Není divu, protože jde o legendární skupinu ThePlasticPeopleoftheUniverse (Josef Janíček, Vratislav Brabenec, Jaroslav Kvasnička, JohnnyJudl jr., David Babka).
Závěr koncertu bude patřit skupině Jasná Páka, která vznikla v roce 1981 kolem kytaristy a písničkáře Michala Ambrože.
A tak si v Lucerně budeme moci poslechnout legendární písně jako je Majolenka, Špinavý záda, Pal vocuď a další.

Cena od 300 Kč do 900 Kč.