Colours of Ostrava

Datum akce: 
17. 7. 202420. 7. 2024

Legendární umělec Lenny Kravitz vystupuje na evropských festivalech jen zřídka. Během svého nadcházejícího turné však vystoupí v České republice! Colours of Ostrava tak přivítá tvůrce ikonických hitů, který hudbou vystavěnou na pevných základech rocku, funku, soulu a rhythm and blues oslovuje miliony fanoušků. Během jeho vystoupení v Dolních Vítkovicích zazní skladby z nové desky Blue Electric Light, jejíž vydání je ohlášeno na březen 2024.
Lenny Kravitz je nominantem i držitelem dlouhé řady ocenění, mezi nimiž se zvláště vyjímá Grammy za mužský rockový vokální výkon, kterou v letech 1999 až 2002 získal čtyřikrát za sebou, čímž vytvořil dosud nepřekonaný rekord. Slušný úspěch, a to především v Evropě, mu přineslo hned jeho první funkrockově laděné album Let Love Rule z roku 1989, na kterém si nahrál většinu nástrojů sám. Po vydání tohoto debutu začal Lenny dostávat nabídky vystupovat jako předskokan na koncertech takových hvězd, jako Tom Petty, Bob Dylan a David Bowie.
Počínaje druhým, a to hned dvojplatinovým albem Mama Said najel Lenny Kravitz na ďábelskou hvězdnou dráhu, z níž od té doby nevystoupil. Hit střídal hit, kterých bylo tolik, že když devátou dekádu završil kompilační deskou Greatest Hits, prodalo se jí přes jedenáct milionů kusů a výběr se stal jedním z nejúspěšnějších alb té doby. V Ostravě Lenny Kravitz představí své zbrusu nové album Blue Electric Light, které vyjde na jaře 2024.
Lenny Kravitz vystoupí v pátek 19.7.2024 na Česká spořitelna stage.

Queens Of The Stone Age nekompromisně rozvrací hranice rocku. Po turbulentním období plném zdrcujících osobních výzev se kapela navrátila ke svým kořenům, odhodila lesk předešlých alb a oprášila surově autentický zvuk. „Dvě nominace na Grammy v letošním roce jsou jasným důkazem, že Queens Of The Stone Age je špička současného rocku. Program příštích Colours bude neskutečně pestrý a skvěle obsazený,“ komentuje ředitelka festivalu Zlata Holušová.
Queens Of The Stone Age mají na kontě celkem devět nominací na Grammy za nejlepší (hard) rockovou performance a nejlepší alba, pravidelně vystupují na předních světových festivalech včetně Coachaelly či Glastonbury. Poslední nominace na Grammy 2024 získali za osmé studiové album „In Times New Roman...“, ze kterého je také nominována skladba „Emotion Sickness“.
Queens Of The Stone Age vystoupí ve středu 17.7.2024 na Česká Spořitelna Stage.

Komfortní šapitó s intimní atmosférou, stolovým uspořádáním, kapacitou 400 míst na sezení a možností rezervace - to je nová New York stage. Nabídne například koncert jazzového umělce pro hip-hopovou generaci a ikonu NY klubové scény José Jamese, kouzelnickou show dua Sigfried & Joy nebo stand-upy. Program bude totiž částečně v režii BUMBUM Comedy clubu Štěpána Kozuba, který se stane kurátorem 4 podvečerních show plných humoru a stand-upu.
Konceptem letošní New York stage se naváže na oblíbenou scénu z let 2010 a 2011 ještě v areálu na Černé louce. „Snažíme se na Colours vracet intenzivní a intimní zážitky, což je jedna z věcí, kterou se chceme odlišovat od jiných festivalů. A když jsme hledali vhodnou formu, jak této osobnější atmosféry dosáhnout, legendární New York stage pro nás byla jasnou volbou. Na původní koncept částečně navazujeme, zároveň ho ale rozvíjíme tak, aby souzněl s naším aktuálním směřováním,“ vysvětluje záměr Zlata Holušová.
New York stage uvede José Jamese, jazzového umělce pro hip-hopovou generaci a ikonu NY klubové scény. Další tváří je Cédric Hanriot, spolutvůrce alba Beautiful Life, které obdrželo Grammy. Speciální DJ set zde odehraje vizionář elektronické hudby James Blake. Kouzelnické mistrovství předvede duo Sigfried & Joy proslulé inovativními představeními, v nichž snoubí triky s vyprávěním příběhů, zábavou i uměním. Na pódiu se dále vystřídají Nikola Džokič, čtveřice Jakub Zitron Ťapák, Jakub Gulík, Ivan Kostra a Matej Makovický, Jaroslav Cerman a Dirty combo: Velmajster & Fučo.
Novou New York stage se podařilo uskutečnit za podpory Velvyslanectví USA v České republice, kterému tímto velmi děkujeme.