Calum Scott

Datum akce: 
30. 4. 2023
Interpret: 
Místo: 

Calum Scott je britský zpěvák a skladatel, který odstartoval svou uměleckou kariéru díky talentovým soutěžím. Po výhře místní talentové soutěže v rodném Yorkshire vystupoval v roce 2015 v televizním pořadu Britain’s Got Talent, kde se umístil na šestém místě s vlastní verzí hitu „Dancing on My Own“ od zpěvačky Robyn. Následoval singl tohoto coveru, který dosáhl na druhé místo britského singlového žebříčku a stal se nejprodávanějším britským singlem léta 2016. Oficiální video má jen na YouTube přes 479 milionů zhlédnutí. A mimořádně úspěšné na streamovacích kanálech jsou i jeho další songy.
Obrovský úspěch zaznamenalo i jeho debutové album „Only Human“ z roku 2018. Dosáhlo nejen na 4. místo v britském žebříčku, ale s prodejem více než 3,6 milionu kopií mu patřilo také první místo na iTunes.
Singl „Where Are You Now“ z roku 2021 zabodoval v UK Top 10 a oficiální video k němu má za pouhý rok jen na YouTube přes úžasných 80 milionů zhlédnutí.
Calum Scott vydal v červnu 2022 u vydavatelství Capitol Records druhé řadové album s názvem „BRIDGES“. Před vydáním alba postupně zveřejnil pět singlů, které desku předcházely. Song „Heaven“ získal za dva měsíce jen na YouTube více než 11 miliónů zhlednutí.

(Původní termín: 18. září 2022, Divadlo Archa Praha. Vstupenky zůstávají v platnosti.)