Walter Trout

Datum akce: 
23. 4. 2024
Interpret: 
Styl hudby: 
Místo: 

Walter Trout, výjimečný kytarista a hudebník, několikanásobný držitel blues Music Awards a British blues Awards se opět vrací do České republiky!
Výjimečný kytarista a hudebník, několikanásobný držitel blues Music Awards a British blues Awards, který byl například časopisem Planet Rock vyhlášen pátým nejlepším bluesovým kytaristou všech dob. Spoluhráč největších jmen jako John Lee Hooker, Big Mama Thornton, John Mayall & the Bluesbreakers nebo Canned Heat.
Walter Trout se v roce 1985 stal členem kapely Bluesbreakers Johna Mayalla, v roce 1989 se vydal na sólovou dráhu. Předcházely tomu ale chaotické a sebedestruktivní roky, kdy hrál s bluesovými pionýry jako John Lee Hooker nebo Big Mama Thornton. V roce 2015 dokázal za podpory svých fanoušků zvítězit nad závažným onemocněním. I jeho návrat byl impozantní. Hned rok poté, co mu byla úspěšně transplantována játra, získal dvě hudební ceny. Byl oceněn blues Music Award za skladbu Gonna Live Again a za album Battle Scars jako Rock blues album roku. Své nejnovější album Ride vydal v srpnu 2022. Walter Trout jej napsal ve svém dlouholetém domově v kalifornském Huntington Beach. Ohlíží se na něm za svým těžkým dětstvím v New Jersey, kdy v rodině vládl krutý nevlastní otec. Album Ride tak představuje pro autora i jeho věrné fanoušky smíření s minulostí, přijetí budoucnosti a žití v přítomnosti, jak se právě odvíjí. “Myslím, že název alba můžete vykládat několika způsoby,” říká. “Jde o hudební jízdu, ale také o to, že život je prostě jízda. A ten můj život chci žít naplno.”