Sophie Hunger

Datum akce: 
19. 5. 2022
Interpret: 

Koncert přeložen z 8. 12. 2021. Zakoupené vstupenky zůstavají v platnosti nebo je můžete vrátit v předprodeji. Nově lístky na sezení!

Sophie Hunger do Prahy přiveze nejnovější album Halluzinationen! Před lety ji přirovnávali k BJÖRK, Nico i Joni Mitchell dohromady. Narodila se ve Švýcarsku, vyrůstala v Londýně i Německu. Její uhrančivý hlas očaroval jazzmana Erika Truffaze natolik, že si ji jako zcela neznámou vybral jako předkapelu. Její hořkosladké písně se pohybují na hranici reality, ironie a fantazie, ale bez patosu a sebelítosti. Sophie Hunger byla prvním švýcarským umělcem, vystupujícím na festivalu v Glastonbury, získala ceny Swiss Award a Prix de la Création Musicale de France, koncertovala v Severní Americe s jazzovou hvězdou Madeleine Peyroux i s průkopníky pouštního blues Tinariwen. Sophie Hunger do Prahy přijede se svým nejnovějším albem Halluzinationen, které vyšlo v roce 2020.

Po albu Supermoon zpěvačka zkomponovala hudbu pro kreslený film Ma Vie de Courgette, nominovaný na Oscara i Golden Globe, a její soundtrack získal cenu European Animation. Album Molecules odráží i zlom v jejím osobním životě: “Prošla jsem rozchodem, který jsem vnímala jako totální rozklad, kdy se vše rozloží na nejmenší možné částice, tedy molekuly. Tentýž proces ale vidíme všude kolem sebe, společenské i politické struktury se rozpadají, což je v jistém smyslu jediná možná cesta dopředu. Písně jako “Let it come down” nebo “Electropolis” (oslava Berlína) tento pocit ilustrují.” Skladba “Still Pain Left”, která vyjde na singlu, je tím nejostřejším příkladem nové vize, kterou zpěvačka přináší: trip-hop/folkový výkřik, proč se rozešla se svým dřívějším partnerem: “Je to o vztahu k člověku, který se rozpadá a jehož logika směřuje k životě v další bolesti. Jsem připravena na další temné časy, a jsem ochotna vše obětovat pro rozkoš ze sebezničení.”