Metronome festival

Datum akce: 
21. 6. 201922. 6. 2019
Styl hudby: 

Velká jména hudební scény, respektované legendy i žhavé objevy. To vše v prostředí, které se od jiných letních akcí pod širým nebem odlišuje samotnou lokací přímo do centra metropole České republiky. Čtvrtý ročník letos proběhne ve dnech 21. – 22. června na pražském Výstavišti. Mezi naše hlavní hvězdy patří Liam Gallagher, Kraftwerk, Primal Scream či Morcheeba.
Jsme první velký popový a rockový festival konaný v Praze. K našim specifikům patří zaměření na všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy, akcent na to nejaktuálnější z hudební současnosti i to nejživotnější z minulosti.
Nesázíme jen na kvalitní program, schopný oslovit široké publikum, ale také na návštěvnický komfort open air pódií i zastřešených scén, dostatek míst k sezení, velký výběr občerstvení, velkokapacitní wi-fi a bezhotovostní platební systém, který divákům nabízí bezpečné placení, kratší fronty a rychlejší odbavení.
Hlavní hvězdy letošního ročníku jsou čtyři, každá přiveze specifický program a představí se v delším setu, než jsou běžné festivalové standardy. Britský zpěvák Liam Gallagher, někdejší frontman nejslavnější ostrovní skupiny 90. let Oasis, přiveze program složený nejen ze svých největších hitů, ale také z písní z nového alba. Legendy elektronické hudby, němečtí Kraftwerk, přivezou svoji mimořádně úspěšnou multimediální 3-D show, k jejímuž dokonalému vychutnání obdrží každý návštěvník speciální brýle. Skupiny Primal Scream a Morcheeba slibují lahůdkovou probírku největšími hity svých zářivých kariér, sestavenou Metronome Festivalu Prague přímo „na tělo“.

Kromě těchto velkých jmen na festivalu nebudou chybět ani hudebníci z více či méně alternativních žánrů – mimo jiné fenomenální kytaristka a zpěvačka Anna Calvi, velká osobnost taneční hudby Danny Howard, islandská dámská hiphopová guerilla Reykjavíkurdætur nebo britští neosouloví Jungle. Kvalitní zástupce nabídne i domácí hudební scéna, například v podobě legend nové vlny a jedné z nejpopulárnějších českých kapel vůbec Pražský výběr nebo několikageneračního setkání zpěvaček české scény v mimořádném, jen pro jediné vystoupení na Metronome Festivalu Prague určeném vystoupení s názvem Hlasy svobody. Tento koncert bude také hlavním bodem oslav třicátého výročí sametové revoluce, které si Česká republika letos připomíná a které budou červenou nití i mnoha dalších programových bodů Metronome Festivalu Prague.