Litoměřický Kořen

Datum akce: 
3. 7. 20154. 7. 2015

PROGRAM

3. 7. od cca 16:45 v tomto pořadí

Václav Koubek & Martin Rychta
Tvrdý/Havelka Band
Vladimír Mišík & Etc...
Traband
Longital
Ještě jsme se nedohodli

4. 7. od cca 11:00 v tomto pořadí

Činoherák Ústí
Zuzana - Faker - Antonín
Mucha
Kade chim
Už jsme doma
Byl pes
Deshane
Krásné nové stroje
Dva
Dunajská vlna
Iva Bittová & Čikori
Peppe Voltarelli & Piaceri Proletari
DG 307

Peppe Voltarelli & Piaceri Proletari (IT) Charismatický Peppe společně s Giuliem Bracalonim - kytara, Mauriziem Costantinim - kontrabas, Valeriem Mazzonim – trubka a Simonem Morgantinim - saxofon, předvedou strhující show plnou rytmu, swingu, milostných pisníček, veselých balad a něžných serenád.Kapela složená z vynikajících hudebníků, nabitá energií, obohatí festivalovou atmosféru tarantellou a punk rockem po italsku.

Iva Bittová a Čikori Čikori, neboli fonetický přepis anglického výrazu pro čekanku, je uskupení, které vzniklo v roce 1999. Iva Bittová a Vladimír Václavek chtěli tímto projektem navázat na album Bílé inferno z roku 1997. Čikori vystoupí ve složení: Iva Bittová (zpěv, housle), Vladimír Václavek (akustická kytara), Oskar Török (trubka), Jaromír Honzák (kontrabas). Právě v této sestavě vydávají nové CD.

Longital (SK) Slovenská skupina Longital se po letech hraní v duu s mašinkami v zádech rozhodla obnovit spolupráci s bubeníkem a pianistou Mariánem Slávkou, s nímž hrávali v letech 2002–2004 ještě jako Dlhé diely. Plod společné práce je zaznamenán na čerstvém albu A to je všetko?

Dunajská vlna /j. h. Iva Bittová/ Na Kořenu 2014 se po dlouhé době sešli na jednom pódiu Vladimír Václavek s Josefem Ostřanským, dva zakládající členové Dunaje, jedné z nejoriginálnějších alternativních kapel devadesátých let v Česku. Oba muzikanty, kteří původně urputně vzdorovali společnému hraní, společné vystoupení nadchlo a přivedlo je k tomu, aby znovu spojili síly. Přizvali k sobě mladou bubenici Michaelu Antalovou a valí se dál jako Dunajská vlna. Hrají vybrané skladby z pěti alb Dunaje a z vlastních projektů. Trojici na Kořenu zcela mimořádně doplní ještě fenomenální Iva Bittová.

Václav Koubek + Martin Rychta Václav Koubek v roce 1993 nahrál své druhé album Šaty šupáka. Rozervaný Václavův zpěv a plačící harmoniku na něm doprovází Martin Rychta na perkuse vytvořené z tykví, dřívek a lahví, a právě takové to bude i na Kořenu.

Činoherák Ústí: Dva páni z Verony Dva páni z Verony jsou nejstarší Shakespearovou komedií a pravděpodobně jeho první hrou vůbec. Valentin a Proteus jsou dva nerozluční přátelé, jejichž osudy se rozdělí. První odjíždí z Verony do Milána k císařskému dvoru, druhý zůstává ve Veroně, aby dobyl srdce své vyvolené. Ovšem jejich osudy se velmi brzy protnou a za podivných okolností se ocitne v sázce nejen jejich přátelství… Humor této komedie o lásce je podpořen humornými výstupy sluhovské dvojice, kterou v lehkém letním činoheráckém zpracování ztvární v dvojjediné roli Jiří Maryško.

Přidat komentář