Lauren Mayberry

Datum akce: 
17. 10. 2023
Interpret: 
Styl hudby: 
Místo: 

Zpěvačka skupiny Chvrches Lauren Mayberry oznámila své vůbec první sólové turné, v rámci kterého vystoupí v Severní Americe, Velké Británii a Evropě.
Americká část turné odstartuje 4. září ve Washingtonu, zastaví se v Brooklynu, Torontu, Chicagu a dalších městech a 29. září skončí v Los Angeles. Poté se Mayberry vrátí do Velké Británie, kde vystoupí v Oran Mor v rodném Glasgow, následovat budou koncerty v Birminghamu, Manchesteru a londýnské Scale a poté se vydá na další sérii koncertů po Evropě.
V oficiálním prohlášení na sociálních sítích se Mayberry zamyslela nad 10. výročím debutového alba Chvrches The Bones of What You Believe a také navnadila na svou nadcházející sólovou tvorbu. "Dlouho jsem si nedokázala představit, že bych někdy dělala něco jiného než Chvrches," píše Mayberry. "Od svých patnácti let jsem vždycky, pořád a jenom byla v kapele. Vždycky jsem hrozně chTěla někam patřit - být jedním z kluků a zapadnout. Ale jak tak proplouvám/potácím se tímto obdobím svého života (vaše dvacáté roky vám opravdu utečou jako voda, děti), začalo mi připadat, že jsou věci, které chci napsat, říct a udělat a které musím udělat sama."
17.10.2023 vystoupí v pražském Rock Café.